دیده‌بان گاه‌نگاری‌های بهرنگ تاج‌دین
خوراک وبلاگ
یکشنبه ۲ تیر‌ماه ۱۳۸۷

بازگشت پرسپولیس به فوتبال حسین‌قلی‌خانی

۱- این دیگر واقعاً شاهکاری است: رییس سازمان تربیت بدنی، سعیدلو، بیادی و کاشانی را از هیأت مدیره پرسپولیس برکنار کرد و داریوش مصطفوی و محمد آخوندی را به جای آن‌ها گذاشت و ساعتی بعد، هیأت مدیره جدید «به اتفاق آرا» داریوش مصطفوی را به عنوان مدیرعامل جدید پرسپولیس برگزید.

۲- داریوش مصطفوی، فرد ناشناسی در فوتبال ما نیست. شخصی است از جنس مدیرانی چون علی فتح‌الله‌زاده و امیرحسن عابدینی و نیز مربیانی چون علی پروین، ناصر حجازی و امیر قلعه‌نویی. طیف سنتی فوتبال کشور که با روی کار آمدن آبادگران بنیادگرا در صحنه سیاست، به صحنه فوتبال کشور برگشتند تا مدیران، مربیان و کلاً تفکر نوگرا را از فوتبال کشور حذف کنند.

۳- شاید ذکر دو مورد از عمل‌کرد مصطفوی برای شناخت مدیریت این شخص کافی باشد. ۱۲-۱۰ سال قبل، در رقابت‌های مرحله مقدماتی جام جهانی ۹۸، به لطف آقای مصطفوی، بیشتر خبرنگارانی که همراه تیم ملی به چین و عربستان و کویت و قطر سفر کردند، عده‌ای دلال، بوتیک‌دار و صاحب آژانس مسافرتی بودند.
بعدتر، همین یکی دو سال پیش که به حکم علی‌آبادی، دادکان از کار برکنار شد، داریوش مصطفوی به عنوان دبیر فدراسیون شد. مصطفوی فکر می‌کرد که با دیپلماسی «فرش و پسته» می‌تواند جلوی تعلیق فوتبال کشور را بگیرد و آقایان هم همین را باور کرده بودند. اما حکم فیفا نشان داد که «جایی برای پیرمردها نیست»

۴- در ابتدا حبیب کاشانی، مدیر محبوبی نبود. چون همه به خوبی متوجه شدند که او چگونه انصاری‌فرد را برکنار کرد. محمدحسین انصاری‌فرد کسی بود که با آوردن آری هان و دنیزلی به پرسپولیس، زیباترین فوتبال یکی دو دهه اخیر را به این تیم هدیه داده بود. اما ادامه مدیریت وی، آوردن افشین قطبی، پشتیبانی از سرمربی تیم در برابر حمید استیلی و دار و دسته‌اش در روی نیمکت و بین بازیکنان و حتی مواردی نظیر عدم اعتراض به احکام کمیته انضباطی، نشان داد که کاشانی هم مدیر خوبی است؛ حتی اگر ناجوانمردانه به این پست رسیده باشد.

۵- حال با آمدن داریوش مصطفوی، باید منتظر احیای دوباره روابط سنتی، فوتبال سنتی و مربیان سنتی در پرسپولیس باشیم. او نماد گذشته، نماد فوتبال «سانتر کن، هد بزن» نماد زد و بند و بی‌کفایتی است. امسال که به لطف مدیریت فتح‌الله‌زاده، استقلال توانست تا رتبه سیزدهم جدول سقوط کند. خدا می‌داند که مصطفوی تا چه حد می‌تواند پرسپولیس را تحقیر کند.

لینک مطلب در بالاترین

بالاترین  دلیشس  توییتر  فرندفید  فیس‌بوک


یادداشت‌های شما:

فعلا که دور ، دور امثال مصطفوی و فتح الله زاده است.آقا تیمو سیزدهم کرده انگار نه انگار. امیدوارم قلعه نوعی کل یوم بتونه کله پاش کنه.
پرسپولیس هم که رسما با مدیریت مصطفوی تکلیف سال آیندش معلومه.هر چند احتمالا سازمان پول خوبی بهشون تزریق میکنه .

[ sadeq ] | [دوشنبه، ۳ تیر‌ماه ۱۳۸۷، ۵:۰۱ بعدازظهر ]


واقعا از وقتی شنیدم مصطفوی شده مدیر پرسپولیس، خون خونمو می خوره. فکر کنم امسال باید از طرفداری پرسپولیس استعفا بدیم

[ farbod ] | [سه شنبه، ۴ تیر‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۳۳ صبح ]


i agree with you

[ ] | [سه شنبه، ۴ تیر‌ماه ۱۳۸۷، ۹:۳۶ صبح ]


به نظر من مصطفوی مدیر بدی نیست. ولی کاشانی بهتر از او و انصاری فرد بود. پرسپولیس هم اول بشه آخر بشه دوسش داریم.چه با مصطفوی و چه با هرکسی دیگه.

[ ناصر ] | [چهارشنبه، ۵ تیر‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۰۱ بعدازظهر ]


ecbnazxwktqnwimoorxgvidfckxfbg

[ xxfovm ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۱۳ صبح ]


به نام خدا
واقعا وقتی این هفته 1387/10/30 برنامه ی نود را دیدم بغض گلویم را گرفت برنامه نود فقط 2ساعت بود و عادل فردوسی پور یک حالت غم درچشمان و بغض در گلویش بود براستی چرا باید اینگونه باشد؟؟؟

[ perspolis ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۳۱ صبح ]


faghat sheis o hajiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

[ matina ] | [دوشنبه، ۷ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۳۸ بعدازظهر ]


ممنون از مطلبتون

[ عسل ] | [جمعه، ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۴۹ بعدازظهر ]


برای فوتبال کثیفی که در سطح کلان توسط وزارت اطلاعات پیش برده میشه وقت تلف نکنید. تو این فوتبال خامنه ای کوتول نمی گذاره کسی بزرگ بشه و برای کنترل جامعه تیم ها میرن شهرستان و داورها نتیجه رو شکل میدن و قطب فوتبال و تیم بزرگ جایی نداره

[ ملت ایران ] | [پنجشنبه، ۲ تیر‌ماه ۱۳۹۰، ۲:۲۵ بعدازظهر ]