دیده‌بان گاه‌نگاری‌های بهرنگ تاج‌دین
خوراک وبلاگ
چهارشنبه ۱۷ مهر‌ماه ۱۳۸۷

وقتی آقایان عصبانی می‌شوند

۱- دیدن مصاحبه تلویزیونی محمود احمدی‌نژاد و مناظره جان مک‌کین و باراک اوباما تنها به فاصله چند ساعت، جالب است؛ حتی اگر احمدی‌نژاد جز سفسطه و متهم کردن این و آن، کاری نکند و اوباما و مک‌کین در هیچ موردی، مخصوصاً ایران، حرف تازه‌ای برای گفتن نداشته باشند.

۲- نکته مشترک این مصاحبه و آن مناظره، عصبانی شدن محمود احمدی‌نژاد و جان مک‌کین و البته سخن گفتن نامحترمانه و بی‌ادبانه این دو بود.

۳- این اولین بار بود که می‌دیدم محمود احمدی‌نژاد به وضوح عصبانی شده و با لحنی تند، منتقدانش را «دروغگو» می‌خواند.
در آن سوی دنیا هم جان مک‌کین در جایی از مناظره، اوباما را «آن فرد» (That Person) و در جایی دیگر، او را «آن یکی» (That One) خطاب کرد که به وضوح خطابی نامحترمانه و توهین‌آمیز است.

۴- به جای پرداختن به همه گفته‌های احمدی‌نژاد، بهتر است یک مورد را مطرح کنم.
آقای رییس‌جمهور، موجودی حساب ذخیره ارزی را «برای چند سال کشور» کافی دانست (که با این حجم بودجه دولت، چنین ادعایی عجیب است) و البته رقم موجودی حساب را «محرمانه» خواند.
در آن طرف دیگر دنیا، باراک اوباما درباره میزان بدهی ملی آمریکا (که به گفته‌ی وی بیش از ده هزار میلیارد دلار است) سخن می‌گفت.
نکته این است که تغییر میزان ذخیره ارزی، مساوی اختلاف درآمد و هزینه کشور است و هر دوی این ارقام در بودجه سالانه کشور و گزارش تفریغ آن می‌آید. بهتر است در مورد این‌که چه چیزش محرمانه است، قضاوتی نکنم.

۵- سؤالی که کسی از احمدی‌نژاد نپرسید، این است که چرا کابینه‌اش این چنین ناپایدار است و چرا همیشه وزیری دارد می‌آید و دیگری می‌رود.
ولی مهم‌تر این است که وقتی سیاستمداری این چنین عصبانی می‌شود و شروع به حمله به دیگران می‌کند، مشخص است که به قول اوباما «ایده و راه حلی ندارد و زمانش به سر آمده است» و طبیعی است که این چنین بازی را در نظر افکار عمومی ببازد. (نگاهی به اعداد و ارقام نظرسنجی‌های بعد از مناظره بیندازید.)

بالاترین  دلیشس  توییتر  فرندفید  فیس‌بوک


یادداشت‌های شما:

دوست خوب من سلام.
وب سايت تك درخت، فرداي ايران را به نظاره نشسته است.
تك درخت، براي هر روز شما؛ اخبار روز، تحليل روز، گالري تصاوير، برگزيده مطالب انتشار يافته در رسانه هاي روز، مقاله و يادداشت، اوقات شرعي و ...
تك درخت را به دوستان خود توصيه كنيد... به اميد فرداي روشن ايران زمين

[ farhad ] | [سه شنبه، ۳۰ مهر‌ماه ۱۳۸۷، ۶:۴۵ بعدازظهر ]


سلام بهرنگ. کجایی بابا؟ دیگه نیومدی مشهد از دوستان قدیمی خبری بگیری؟ نمیدونستم وبسایت داری اگه نه زودتر از اینا بهت سر میزدم.

[ Ali Layegh ] | [دوشنبه، ۶ آبان‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۱۳ صبح ]


سلام دیده بان! بعضی وبلاگ ها آدم را پاگیر می کند. نگه می دارد. چون خوب ساخته شده است. صاحبه تلویزیونی را ندیدم. دیگر اخبار را هم پیگیری نمی کنم. باید اول تعریف درست و حسابی از رسانه داشته باشیم تا برنامه بسازیم. و بعد نقد کنیم. رسانه های ما دارد مثل کشیدن ناخن روی تخته سیاه عمل می کند. اعصابت را خورد می کند. البته نه اینکه همه رسانه های خارجی کار بهتری انجام بدهند. بهرحال مهتاب شبت همیشه کامل

[ جناب اصفهانی ] | [چهارشنبه، ۲۹ آبان‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۲۸ بعدازظهر ]


http://madreseyema.blogfa.com/post-227.aspx

[ دانشطلب ] | [شنبه، ۲ آذر‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۴۲ صبح ]


نویسنده گرامی:
از شما برای نوشتن در همتبار دعوت بعمل می آید.
شما بعنوان نویسنده سایت همتبار می توانید آثار، دیدگاهها و مطالب خود را در موضوعات متنوع در این سایت ثبت نمائید.
در سایت همتبار با افزایش گستره ی نشر مطالب شما در حوزه ای وسیعتر، دامنه تاثیر آن در راستای ارتقاء سطح علمی و فرهنگی جامعه افزایش می یابد.
بدون شک در عصری که تفکر و تعقل حیاتی ترین نیاز بشریت است مطالب مفید شما در زمینه های مختلف برای دیگران الهام بخش و راهگشاست.
شما می توانید مطالبی که در وبلاگ شخصی خود منتشر کرده یا می کنید را در همتبار نیز باز نشر نمائید.
بدیهی است مطالب تولیدی و ممتاز! شما، چنانچه برای اولین بار از طریق همتبار منتشر گردد، ضمن قرار گرفتن در قسمت مطالب اصلی سایت، بعنوان مطلب برگزیده و یا منتخب هفته نیز انتخاب گردد. پیشاپیش از حسن نیت شما سپاسگذاریم.

[ کیانمهر ] | [جمعه، ۸ آذر‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۰۳ صبح ]