دیده‌بان گاه‌نگاری‌های بهرنگ تاج‌دین
خوراک وبلاگ
یکشنبه ۳۰ فروردین‌ماه ۱۳۸۸

نگاهی گذرا به خودروی «رانا»

دیروز ایران‌خودرو از محصول جدیدش با نام «رانا» پرده‌برداری کرد. خودرویی که پس از سمند، دومین خودروی ملی ایران‌خودرو به حساب می‌آید.

پیش از ورود به بحث فنی رانا، بهتر است مفهوم «خودروی ملی» را روشن کنم. این اصطلاح، تنها و تنها به معنای مالکیت معنوی یک شرکت ایرانی بر یک خودرو است. نه لزوماً طراحی خودروی ملی، ایرانی است و نه همه قطعات آن ساخت ایران هستند. اما شرکت صاحب این خودرو، برای انجام تغییرات در بخش‌های گوناگون آن یا عرضه آن در کشورهای دیگر، نیازی به کسب اجازه از دیگران ندارد. وگرنه پژو پارس هم فقط در ایران تولید می‌شود و اکثر قطعات آن هم ساخت ایران است؛ اما مالکیت معنوی آن متعلق به شرکت پژو است.

نمای جلوی «رانا»؛ عکس: سایت ایران‌خودروو اما رانا:
رانا محصول پروژه‌ای با کد X12 است که پیش‌تر با نام «پیکان جدید» (New Paykan: NP) شناخته می‌شد. این پروژه شباهت‌های زیادی به پروژه X7 دارد که منجر به طراحی و عرضه سمند شد.
هدف از پروژه X7، بهینه‌سازی زیرسازه یا پلت‌فرم پژو ۴۰۵ (شامل شاسی، انتقال قدرت، تعلیق و فرمان) طراحی مشترک و تولید انبوه پیشرانه (موتوری) جدید با کد XU7، و در نهایت طراحی خودرویی جدید بر روی این زیرسازه بهینه‌سازی‌شده با موتور جدید بود.
البته در کنار این پروژه، پروژه‌ای دیگر هم با کد X9 تعریف شد که شامل بهینه‌سازی ظاهری (اصطلاحاً FaceLift) پژو ۴۰۵ و نصب پیشرانه و جعبه‌دنده خودرو سمند بر روی آن بود. خودرو X9 در ابتدا با نام پژو پرشیا به بازار عرضه شد و چندی بعد آن به پژو پارس تغییر نام داد.

پس از عرضه خودروی سمند به بازار، ایران‌خودرو پروژه X12 را تعریف کرد که شامل طراحی و تولید انبوه پیشرانه‌ای تازه با سوخت پایه گاز طبیعی (که با نام «موتور ملی» شناخته می‌شود) و نیز بهینه‌سازی زیرسازه پژو ۲۰۶ به منظور طراحی خودرویی چهاردر و صندوق‌دار (اصطلاحاً سدان) بر روی این پلت‌فرم بود.

اما این پروژه در ابتدا با مخالفت شرکت پژو (به عنوان مالک زیرسازه پژو ۲۰۶) مواجه شد و در مقابل، این شرکت به ایران‌خودرو پیشنهاد کرد که پژو ۲۰۶ صندوق‌دار را طراحی و تولید کند و عرضه آن در کشورهای دیگر را به پژو بسپارد. محصول پروژه جدید، در ابتدا «پژو آریان» نام داشت که با مخالفت کمپانی فرانسوی، نام آن به ۲۰۶SD تغییر کرد.

نمای جانبی «رانا»؛ عکس: خبرگزاری فارسپس از عرضه ۲۰۶SD ایران‌خودرو مجدداً تصمیم گرفت که پروژه X12 را به جریان بندازد که حاصل آن «رانا» نام گرفته است.

رانا را در یک کلام می‌توان یک نمونه بهینه‌سازی‌شده (فیس‌لیفت) پژو ۲۰۶SD دانست. اگر از نمای جانبی به این خودرو نگاه کنیم، خطوط آشنای ۲۰۶SD را می‌بینیم که مخصوصاً در قسمت اتاق (کابین سرنشینان) تغییر خاصی نکرده است و سقف و درهای آن، همان سقف و درهای پژو ۲۰۶ هاچ‌بک و سدان است.
در واقع بخش اصلی طراحی تازه، در بخش جلویی و پشتی دیده می‌شود. در توصیف طراحی جدید، می‌شود گفت که در این دو قسمت، شیوه طراحی اسپرت و جوان‌پسند ۲۰۶ جای خود را به طرحی ساده و نسبتاً خانوادگی داده است که اگرچه هیجان‌انگیز یا خیره‌کننده نیست، اما در مجموع قابل قبول است.

در طراحی داخلی رانا هم مخلوطی از پژو ۲۰۶ و رنو تندر ۹۰ (داچیا لوگان) را می‌شود دید؛ طرحی که به وضوح از نظر زیبایی و سهولت کاربری (ارگونومی) در مقایسه با خودروهای روز دنیا در همین کلاس، ضعیف است.

جلو داشبورد «رانا»؛ عکس: خبرگزاری فارسبه نظرم در مجموع از نظر طراحی، رانا را باید ۲۰۶SD فیس‌لیفت یا حداقل دوقلوی ناهمسان ۲۰۶SD بدانیم و میزان تفاوت این دو خودرو خیلی از تفاوت بین پژو ۴۰۵ و سمند کمتر است. با این همه، رانا بر خلاف خودرو مینیاتور سایپا از ضعف‌های ساختاری عمده (چه در بخش طراحی، چه در بخش فنی) رنج نمی‌برد و می‌شود آن را نمونه‌ای موفق‌تر نسبت به مینیاتور دانست.

اما رانا از همان مشکل پایه‌ای رنج می‌برد که ۲۰۶SD به آن مبتلاست و آن مشکل کمبود فضا و تنگی جای سرنشینان است. اگرچه رانا و ۲۰۶ سدان از نظر ابعاد خارجی در رده C قرار می‌گیرند، اما فاصله دو محور (و در نتیجه فضای داخلی آن‌ها) مانند ۲۰۶ معمولی است که خودرویی در کلاس B است (و حتی جزو خودروهای جادار این کلاس هم محسوب نمی‌شود؛ کافی است فضای داخلی آن را با تویوتا یاریس یا فولکس گل مقایسه کنیم.)

مشکل کمبود جا، با توجه به این نکته که قصد ایران‌خودرو، عرضه خودرویی خانوادگی (و نه یک هاچ‌بک اسپرت) است، بزرگ‌ترین نقطه ضعف دوقلوهای ۲۰۶SD و رانا هست و خواهد بود. چرا که اگر کسی قصد خرید خودرویی خانوادگی را داشته باشد، رنو لوگان، کیا ریو و نیز سمند، با توجه به فضای داخلی بزرگ‌ترشان، انتخاب مناسب‌تری خواهند بود.

نمای عقب «رانا»؛ عکس: سایت ایران‌خودروشرکت ایران‌خودرو اعلام کرده که قیمت مدل پایه رانا حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد بود. این مدل به پیشرانه ۱.۴ لیتری دوگانه‌سوز (موتور ملی) با قدرت ۸۴ اسب بخار در حالت گازسوز و ۹۵ اسب بخار در حالت بنزین‌سوز مجهز است و تجهیزات رفاهی آن شامل کولر، فرمان هیدرولیک، شیشه‌بالابر برقی جلو، قفل مرکزی و دیگر هیچ (شبیه ۲۰۶ تیپ دو) خواهد بود. مدل‌های دیگر با تجهیزات بیشتر و پیشرانه‌های متفاوت، تا سه میلیون تومان گران‌تر خواهند بود.

بعید می‌دانم که ایران‌خودرو بتواند رانا را با این قیمت (۱۰ تا ۱۳ میلیون تومان) عرضه کند و حداقل دو میلیون تومان گران‌تر خواهد بود. اما با این محدوده قیمتی، مدل‌های مختلف رانا باید با مینیاتور، ریو، پژو ۴۰۵، سمند معمولی و از همه مهم‌تر گونه‌های مختلف تندر رقابت کنند. به نظرم در این میان، رقابت بین رانا و مینیاتور با خودروی ارزان، مجهز و جادار تندر دیدنی خواهد بود.

رانا هم مانند مینیاتور، محصول پروژه‌ای است که قبلاً به دلیل نداشتن توجیه اقتصادی، کنار گذاشته شده بود و احیای این پروژه‌ها، محصول تفکرات و بینش خاص دولت نهم است.
اگر بخواهیم از زاویه اقتصادی به موضوع نگاه کنیم، سرمایه‌گذاری بر روی پروژه‌هایی نظیر L90 (تندر) و ساخت خودروهای روز دنیا با مشارکت خودروسازان خارجی، نتیجه‌ای مطلوب‌تر برای کشور و مصرف‌کنندگان دارد.

اما باز هم اگر بعد تبلیغی، سیاسی و ... بخواهد بر حساب و کتاب غلبه کند، می‌شود «رانا» را در مجموع قابل قبول دانست و دست کم مانند مینیاتور ناقص‌الخلقه سایپا، آدم از «خودروی ملی» خوانده شدنش شرمنده نمی‌شود.

در همین باره:
گزارش روزنامه اعتماد از مراسم رونمایی رانا
مشخصات فنی مدل‌های مختلف رانا
گالری تصاویر خودروی رانا

لینک مطلب در بالاترین

بالاترین  دلیشس  توییتر  فرندفید  فیس‌بوک


یادداشت‌های شما:

بررسی جامع و بی نقصی بود، جای خوندم که گویا پورشه هم در طراحی رانا دست داشته است که نیمدوانم تا چه حد درست است

[ ITLine ] | [یکشنبه، ۳۰ فروردین‌ماه ۱۳۸۸، ۵:۰۹ بعدازظهر ]


ممنون از توضیحات کاملتان. خیلی جالب بود و بسیاری از سوالات درون ذهنم پاسخ داده شد.

www.9joo.com

[ milad ] | [دوشنبه، ۳۱ فروردین‌ماه ۱۳۸۸، ۱۱:۰۰ صبح ]


عجیب است که در تیپ LV این خودرو ترمز ABS وجود ندارد؟!
از اول اردیبهشت هم به گفته رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی دیگر خودروهای فاقد این سیستم شماره‌گذاری نمی‌شوندجالب اینجاست که رئیس پلیس راهنمایی را در زمان معرفی این خودرو حضور داشت و حتی پشت فرمان هم نشست و عکس انداخت؟!
در تیپ LV نه صندلی‌های عقب پشت سری دارند و نه خودرو سیستم صوتی دارد؟!

[ احسان ] | [دوشنبه، ۳۱ فروردین‌ماه ۱۳۸۸، ۱۱:۴۵ صبح ]


مواد لازم برای تولید رانا:
206 صندوق دار 1 عدد
گلگیر جلوی رانا 2 عدد
گلگیر عقب رانا 2 عدد
درب موتور 1 عدد
درب صندوق عقب 1 عدد
سپر یکی جلو یکی عقب

خوب عزیزان
همه موارد ذکر شده رو از 206 صندوق دار باز کنید و مواد لازم رو نصب کنید.
اکنون شما جزء متخصصان و دانشمندان این کشور هستید

[ محمد ] | [دوشنبه، ۳۱ فروردین‌ماه ۱۳۸۸، ۰:۲۳ بعدازظهر ]


یاداشت جالبی بود ولی هنوز جای پیشترفت داری :-D

[ ابتین ] | [دوشنبه، ۳۱ فروردین‌ماه ۱۳۸۸، ۵:۱۳ بعدازظهر ]


خدا به خیر بگذرونه موتور پایه گازسوزشو !!!!!
ببینم بنزین هم می سوزه یا نه ؟!!

[ نیما ] | [دوشنبه، ۳۱ فروردین‌ماه ۱۳۸۸، ۸:۱۸ بعدازظهر ]


خودروي خوشكلي است

[ ] | [دوشنبه، ۳۱ فروردین‌ماه ۱۳۸۸، ۸:۴۹ بعدازظهر ]


گزارش بسیار جالبی بود . اما در یک مورد نقص داشت آن هم مقایسه تصویری با اتومبیل های همین کلاس ساخت دیگر خودرو سازان بود

[ محمد رضا ] | [دوشنبه، ۳۱ فروردین‌ماه ۱۳۸۸، ۱۱:۳۰ بعدازظهر ]


@@@:.خیلی هم بد نیست.ولی خدایی مگه طراحی داشبورد و کنسول چقد سخته که باید شبیه یه ماشین قدیمی باشه!؟!البته از ایران خودروای ها بعید نیست.مثلا از خانواده پژو(GL. GLX. RD. RDX. ROA. SLX. GLI)خدایی گریه داره.ما که اینهمه طراح داریم.:@@@محمد امین*سرباز*

[ محمد امین ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱:۲۸ صبح ]


به نظر من که هم خوشکل هست هم خوش نام هم قیمت مناسب.
فقط امیدوارم به محیط زیست بیش از اندازه آسیب نرسونه،این ملاک اصلی من برای خرید ماشین هست

[ مهیار ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱:۴۴ صبح ]


نفهمیدم برای قدر دانی از اینکه 8سال صدام پدرمونو در اورد اسم دختر دوم صدام را روی این خودروی هفت بیجار گذاشتند

[ مهریار ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۲:۵۲ صبح ]


با سلام
واقعاً براي نويسنده مطلب متاسف هستم مثل اينكه شما يادتان رفته تو چه مملكتي داريد زندگي ميكنيد،اين مردم كه شما نيز جزئي از آن هستيد الاغ سواري نيز برايشان زياد است
آخه كدام كار ما درست بوده كه حالا شما به خودتان اجازه داديد در باره آن نظر بدهيد
يكي از ايرادات شما جا دار نبودن رانا مي باشد اگر شما طبق عادت ما ايرانيان ياد گرفته ايد كه از خودوري سواري بعنوان وانت يا اتوبوس استفاده كنيد تقصير خودرو ساز بي چاره چي هست خوب بريد وانت نيسان بخريد كه بتونيد علاوه بر اقوام ساير حيوانات را نيز هم زمان سوار كنيد.
براي ساير موارد نيز جواب قانع كننده وجود دارد ولي ارزش مطلب شما انقدر نيست كه خواسته باشم در خصوص توضيح بدم
با تشكر

[ سياوش ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۷:۵۶ صبح ]


فقط میدونید چیه این ماشی ملی تو این مملکت کمی درست نمیاد پرتغالل از مصر لبنان لباس از چین کندم از آمریکا سرمایه کذاری در دبی آهان این موند برنج از هند پاکستان این ماشین هم به ارزش آهن پاره به لبنان سوریه فرستاده میشه

[ س ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۰۷ صبح ]


نقد خوبی بود، البته نظر خوانندگان هم خیلی جالب بود، نمی تونم کاملاً بگم که این فضای جامعه ی ماست اما تقریباً یه جورایی شبیه هست، یه عده راضی، یه عده ناراضی و این وسط نمی دونم چرا بعضی ها به خودشون هم توهین می کنند، آقای محترم سیاوش خان، اگه شما الاغ سوارید دلیلی نداره بقیه الاغ سوار باشن، در ضمن همچین می گین که توی چه مملکتی زندگی می کنین، گلاب به روتون آدم یاد جاهای بد می افته، کشور و مملکتمون مگه چشه؟!! یادتون باشه ما تازه 30 ساله که مستقل شدیم، 8 سال 9 سالش توی جنگ و درگیری گذشته، می مونه 21 سال، خوب توی این 21 سال با انواع و اقسام درد سرها دست و پنجه نرم کردیم، همه ی دنیا بر علیه ما (کشورهای قدرتمند دنیا) بودن، الآن هم هستن، توی کلی تحریم هستیم، اگه خوبه، اگه بده داریم خودمون اداره می کنیمش، برین ببینین که فرانسه 30 سال بعد از انقلابش چه جوری بوده؟!! خوبه یکم انصاف هم داشته باشیم، ببینین کشورها بعد از جنگ حال و روزشون چه جوری میشه، همتون فکر می کنین که بقیه دنیا چه خبره.......آره ضاهرش خیلی قشنگه اما باطنش رو هم ببینید، ما ایرانیا اگه آفتابه هم که بسازیم اشکالی نداره، مهم اینه که خودمون ساختیم، من مطمئنم که 10 20 ساله دیگه ایران این نخواهد بود، درسته که ما نمی تونیم هنوز یه خودروی درست و حسابی بسازیم، اما یادمون باشه شرکت های بزرگ دنیا مثله اپل، بنز، تویوتا و .... یه ساله و 10 ساله اینجوری نشدن، فکر نکنین که حالا من یه کاره ایم توی این کشور نه....منم یه دانشجوی 22 ساله کامپیوترم که توی دانشگاه آزاد درس می خونم و دارم ترمی 700 شهریه می دم، ولی امید دارم که وضع اینجوری نمی مونه، افتخارم اینه که دارم توی کشوری زندگی می کنم که روی پای خودش واستاده و هنوز خیلی کوچوله، اما با همه ی این کوچولویش اشک خیلی از بزرگارو در اورده و همه ی دنیا ازش حساب می برن. امیدوارم که در چند سال آینده شاهد خودروهای کاملاً ملی باشیم که همه ی ما به وجودشون افتخار کنیم.

[ M.M.S ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۲۰ صبح ]


سلام من سنتری هستم سنتری هر روز مطالب جالب به روز میشود
http://san3.ir/

[ سنتری ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۲۴ صبح ]


"مینیاتور ناقص‌الخلقه سایپا"، واقعا با این جمله موافقم. من از نزدیک این خودرو را در سایپا بازدید و بررسی کرده ام و این محصول از لحاظ تجهیزات فنی هیچ تفاوتی با پراید نداشت. تنها روی بدنه کار شده بود. رانا هر چیز که باشد از مینیاتور بهتر است. البته هنوز هم فاصله زیادی با تولید یک خودروی با برند 100% ملی وجود دارد.

[ سعید ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۲۹ صبح ]


این جور که پیش میره چند وقت دیگه موتور پژو رو میذارن رو ژیان

[ ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۵۳ صبح ]


خوشگل پسر حتما چون که لوگان دستاورد دولت هشتم و مجلسشون بوده قابل قبول تر هست آره. پروژه ال نود که به قول مجله ماشین دور ریختن پول بود! حالا بهتر از این مزخرفی که ایران خودرو ساخته هست! وقتی منبعت اعتماد ملی باشه نه نشریه تخصصی خودرو همین می شه!

----------------------------------------------
بهرنگ: دوست گرامی
من ۱۰ سال است که مشتری ثابت مجله ماشین هستم و رشته تحصیلی‌ام هم مهندسی مکانیک بوده است. منبع من هم به هیچ عنوان روزنامه اعتماد ملی نبوده است. اما مطمئنم اگر از مجله ماشین هم بپرسید که از بین پروژه‌های چند سال اخیر، کدام یک ارزش بیشتری داشته، مطمئناً به پروژه L90 اشاره می‌کنند؛ نه مینیاتور، ۲۰۶ صندوق‌دار، رانا، سمند سورن، پراید ۱۴۱ و ۱۳۲ یا بقیه فیس‌لیفت‌های سال‌های اخیر

[ صائب ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۱:۰۷ صبح ]


سلام .خوب بود مطلبتون اما نظراتش خواندنی تر و دو تا مطلب نظرم رو جلب کرد که یکیش مال الاغ سوار و دیگری برای دوست همرشته خودم بود که واقعا باهاش موافقم . مرسی.البته دوستان یک توضیحی درمورد جای خودرو بدم که اگر دقت کرده باشن مجله تخصصی خودرو خیلی به مشخصات راحتی زیاد دقت نداره و فقط فنی رو مورد بحث قرار میده(شایدم میده ما نمیدونیم ) اما حتی در ینگه دنیا برای خانواده ماشین مخصوص طراحی میکنند که خب ملت ما هم عیال وار هستند از این جهت میشه گفت که بله جاش کمه ولی اگر شما برای دور زدن در قسمتی از تهران میخوای استفاده کنی که دیگه زیاد جا نمیخوای!

[ Heller ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۰:۲۶ بعدازظهر ]


با سلام
این خودرو اگر خود 206 سدان هم باشد بشود بااین قیمت به مردم بدهند خوب است . وازطرفی باهمین وضعیت اگر تحت لیسانس نباشد برای خودرو ساز هم منفعت دارد حداقل حق لیسانس به طرف خارجی نمی دهد . سود اقتصادی دارد

[ باقری ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۰:۴۹ بعدازظهر ]


یکی از معضلات بزرگ افراد متوسط قد تازه نه بلند قد در مرحله اول وارد شدن از درب عقب 206 و نشستن مورب رو صندلی عقب بوده و هست و ظاهرا خواهد بود در 206sd که درست نشد در این رانا خانم هم که درست نشده کی درست می شه خدا می دونه به نظر من دوتا صندلی عقب رو بردارن فضاشو بدن سر صندوق عقب تا بشه وانت اطاق دار خیلی هم با کلاس می شه می شه از اون طرح های مفهومی خودروسازان اونوقت می تونیم با خودرو سازان مطرح دنیا رقابت کنیم
راستی 206 شباهت بیشتری به خانوما می داد این رانا خانوم مثل آقایون می مونه که !

[ نظر ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱:۱۳ بعدازظهر ]


طراحی عقبش افتضاحه

[ protester ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱:۲۱ بعدازظهر ]


مطلب خیلی خوبی بود .
M.M.S خیلی دمت گرم

[ mohammad ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱:۳۶ بعدازظهر ]


این چه وضع ماشین درست کردنه!

[ ali ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱:۴۳ بعدازظهر ]


من با قدرت ميگويم كه ايران خودرو حتي به خودش زحمت نداد كه قالب هاي جديد طراحي كند و همان هايي را كه با آنها پژو 206 صندوق دار را ساخته بدون كوچكترين تغيير بكار برده است.

[ مسعود گل محمدي ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۲:۵۹ بعدازظهر ]


از جلو دل ميبره از پشت زهره

[ morteza ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۳:۲۷ بعدازظهر ]


یادداشت شما در فوروم ایران آمریکا به نشانی زیر منتشر شده است:
http://www.iranamerica.com/forum/showthread.php?p=17190#post17190
با سپاس

[ یومی ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۴:۴۴ بعدازظهر ]


irani yni copy & paste

[ رضا گلاب ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۴:۵۰ بعدازظهر ]


از جلو کپی برداری وحشتناکی از محصولات جدید فیات هستش و از عقب فقط طرح جدیدی برای چراغها و درب صندوق عقب

[ سینا ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۵:۲۷ بعدازظهر ]


مفت گرونه

[ ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۶:۳۹ بعدازظهر ]


ina ham maskhare kardan khodeshono hamash copy edit copy edit 206sd & 407 :)) bejaye inke fekre ye mashin javoon pasand ya coupe bashan hamash dambolak bazio az in be on kardanan

[ amir hussein ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۶:۵۳ بعدازظهر ]


فکر کنم مهندسای ایران خودرو بجای طراحی میشینن اجزای ماشینای دیگرو سر هم میکنن بعدش دسته جمعی نگاش میکنن میگنن به به !!!

[ مسعود ] | [سه شنبه، ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۱:۲۲ بعدازظهر ]


توضیح کاملی بود ولی چه بهتر که چون این خودرو ملی است درباره قطعات آن که آیا ایرانیست یا نه، صحبت می کردید.
با تشکر

[ محسن ] | [چهارشنبه، ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۰:۲۶ صبح ]


مراحل تغییرات پژو در ایران ، به سبک هردمبیل!
این شما و این هم رانا

[ روزبه ] | [چهارشنبه، ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۰:۳۴ صبح ]


نقد منصفانه ی خوبی بود، بر خلاف نقد هایی که این چند روز از رانا دیده بودم!
عیب می جمله چو گفتی هنرش نیز بگو

[ حسین ] | [چهارشنبه، ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۸:۱۴ صبح ]


سلام.نقد خوبی بود.ولی یه سوال دارم! اخههم شد اسم؟من فکر کنم در اصل اینبوده!!!!!!!!!!!!چون ارمنی ها بهمیگن!!!!!!!!:))
به هرحال هم تو اسم ماشین خلاقیت نشون دادن و هم تو ظاهر ماشین!!!!به نظر من کار بسیار بسیار سختیه که یه ماشین رو از رو ماشین دیگه ای copy بزنن!!!!!!!!:))
قدر مهندسان زحمت کش این کشور رو باید دونست!!!!:))

[ ali ] | [چهارشنبه، ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۵۵ صبح ]


دنیا دنیا آرامش با حسی از ترس مرگ! دستشون درد نکنه... ماشین ساختن آسون، ماشین سواری لذت بخش، مردن در کنار خانواده به راحتی آب خوردن! من از ماشین ایرانی جز یه تیکه آهن پاره چرخ دار که به راحتی با جان هر ایرانی بازی کنه و به خاطر اون مبلغ گزافی هم پرداخت بشه شناخت دیگری ندارم، صنعت خودرو سازی ایران شبیه به درختیه که از ریشه خرابه و هی می خوان از شاخ و برگ درستش کنن! بخرید! طوری نیس که افتخار ملیه... نه؟ فقط یه خواهش با ارزش های این کشور نظیر افتخارات، هنر و حداقل نام های زیباش بازی نکنید و سرتونو بالا بگیرید و در تمام نمایشگاه های جهان شرکت کنید! سخت نیس حداقل به عنوان یه فکر و یه پروژه ی 20000 ساله!

[ شاهرخ ] | [چهارشنبه، ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۰:۰۵ بعدازظهر ]


سلام.
دوستان عزیز اینقدر گیر ندید بابا!
ایران خودرو از قبل با رهبری هماهنگ کرده بود که واسه سال اصلاح الگوی مصرف یه ماشین جدید با حداقل کار کردن بده بیرون.خوبه دیگه!نه الکی پول طراح دادن نه تستی در کار بوده نه هیچی!تازه به قول این دوستمون دیگه به اونوری ها(پژو) هم مجبور نیستیم باج بدیم.مگه هی نمی گید اول مسئولین الگوهاشون رو اصلاح کنن؟خوب ما که کردیم,حالا نوبت شماست.
سال فشار اسلامی!!!تحمل ملی مبارک!!!

[ atr ] | [چهارشنبه، ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۴:۴۰ بعدازظهر ]


سلام.
دوستان عزیز اینقدر گیر ندید بابا!
ایران خودرو از قبل با رهبری هماهنگ کرده بود که واسه سال اصلاح الگوی مصرف یه ماشین جدید با حداقل کار کردن بده بیرون.خوبه دیگه!نه الکی پول طراح دادن نه تستی در کار بوده نه هیچی!تازه به قول این دوستمون دیگه به اونوری ها(پژو) هم مجبور نیستیم باج بدیم.مگه هی نمی گید اول مسئولین الگوهاشون رو اصلاح کنن؟خوب ما که کردیم,حالا نوبت شماست.
سال فشار اسلامی!!!تحمل ملی مبارک!!!

[ atr ] | [چهارشنبه، ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۴:۴۱ بعدازظهر ]


سلام من درباره این خودرو در مجله ماشین خوندم ولی می خوام به بعضی از دوستان بگم که کره ای ها که الان خودرو ساز شدن فقط 40 سال خودروهاشون رو مانند چینی ها فیس لیفت یا تقلید می کردند تا الان هم دارن از شرکتهای بزرگ امریکایی کمک میگیرند همین پرایدی که شما سوارش هستید نصفش امریکاییها ساختند نه کره ایها

[ MH ] | [چهارشنبه، ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۵:۲۱ بعدازظهر ]


یکی از بزرگترین ظلم ها به مردم ایران همین انحصار گرایی است مانند دیگر شرکت های معظم دولتی در ایران ( مثلا مخابرات ، بانک ها و ... ) ایران خودرو تنها نان انحصار در ایران را میخورد ، اگر خودرویی مانند فورد فوکوس اسپرت با قیمت شرکتی 14000 دلار وارد ایران میشد هرگز کسی چرندیات تولیدی ایران خودرو یا سایپا رو دو دستی و با پیش فروش نمی خرید .

[ سعید ] | [چهارشنبه، ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۴۰ بعدازظهر ]


در نگاه اول كه خيلي بد به نظر نمي رسه...ولي اي كاش طراحا يه كم بيشتر رو فرم بدنه كار مي كردن...اگه يه كم خلاقيت به خرج مي دادن مي شد يه جورايي به ملي بودنش افتخار كرد...ولي باز خدارو شكر...بالاخره ايران هم بايد از يه جايي شروع كنه ديگه...اميدوارم در دفعات بعدي از اين تجربه ها و نقد ها استفاده كنن تا محصولي واقعا ملي رو تحويل مردم بدن تا شايد يه كم فضاي بدبيني مردم نسبت به مسولان كم رنگ تر بشه...به اميد اون روز...از p30download هم تشكر

[ erick ] | [پنجشنبه، ۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۳:۰۳ صبح ]


خیلی خشکل بود

[ کمند ] | [پنجشنبه، ۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۵۰ صبح ]


بالاخره يك خودرو هم درست نكردن كه هي نگن از روي فلان مدل درست شده ( كپي برداري شده ) از قبيل : بدنه - موتور - داشبورد ... حتي اسمش كه شبيه دختر جان صدامه ... پولش هم كه 6 تا 8 ميليونش شده 10ميليون - امروز هم كه 3/2/88 است اخبار ساعت 7:30 دقيقه راديو پيام گفت : قيمت اين خودرو 11 ميليون است . طي چهار روز يك ميليون اضافه شده تا روزهاي آينده فقط خداست كه مي تونه به داد قيمتش برسه .خلاصه اين خودرو هر چي متلكه برا خودش داره جمع مي كنه . از يادداشت هاي دوستان ديگر هويداست.

[ يك منتظر خودروي ارزان ] | [پنجشنبه، ۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۸:۱۲ بعدازظهر ]


دمتون گرم نظرات شماها رو خوندم از خنده دلدرد گرفتم. ما ایرانی ها از لحاظ تیکه انداختن و طنز پردازی خیلی موفقیم و زبون تندی داریم.
این ماشین ساخت فرانسه رو ( 206 اس دی) وقتی بخواهی مسخرش کنی و بهش بخندی میشه لطیفه ای به اسم رانا

[ رضا ] | [چهارشنبه، ۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۰:۳۰ صبح ]


جاش کمه

[ حسام ] | [پنجشنبه، ۱۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۲:۴۹ بعدازظهر ]


واقعا متاسفم.

[ فرید ] | [جمعه، ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۴۴ بعدازظهر ]


فکر میکنم اگه نوشته اول یه کم ، فقط یه کم از رانا تعریف میکرد بقیه یادداشتها هم از رانا به عنوان ماشین قرن یاد میکردن چون ما ایرانی ها آدمای دهن بین و حزب باد هستیم و مثل گل آفتاب گردون سریع موضعمون عوض میشه. نمونش پشت چراغ قرمز عابر پیاده اگه یه نفر قبل از اینکه چراغ سبز بشه سرشو بندازه پایین و بره وسط خیابون بقیه هم پشت سرش راه میفتن. شرط میبندم 90 درصد کسایی که اینجا نظر دادن تا حالا یه بارم مجله ماشینو نخوندن ولی همه یه جوری حرف میزنن که انگار 30 ساله اینکارن. این که چیزی نیست شما بیا در مورد اتم یه مطلب اینجا بنویس ببین 2 دقیقه بعد چند نفر نظر کارشناسی میدن.بازم دم اون دانشگاه آزادیه گرم .به جای کارشناسی کردن حداقل از شرافت ایرانی خودش دفاع کرد.

[ saeed ] | [یکشنبه، ۱۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۴:۵۸ بعدازظهر ]


مشکل ما ایرانیها اینه که فکر میکنیم خیلی عقب مونده هستیم وهیچ وقت هم پیشرفت نمیکنیم .اقتصاد ما عقب مانده هستش.ولی یه کم خود باوری ما را از این وضع نجات میده.یادتون نره خدا هر چی که به خارجیا داده به ما هم داده.فقط کمی بایدتلاش کنیم مشکل خودروسازان ما اینه که یه ماشین تولید میکنن بعد پروندش بسته میشه.اینا میتونن روی یکی از این خودروها کار کنن عیب و ایرادهای همونرو بر طرف کنند.
وخانواده ای از همان خودرو ولی پیشرفته به بازار بدند
مثلا سمند امدبعدش رانا که هیچ سنخیتی با هم ندارن
این کار یعنی سمند از رده خارج شد .اینا باید ماشینی بسازند که بتوانند بعدها مدلهایی از همین ماشین با تعقیرات روز وکلاسهای گوناگون به بازار عرضه کنند.
مثلا در ساخت خودروی جدید باید نشانه ای از خودروی ملی یا انحصاری ان دیده بشود مثلا شما اگر از دور یک BMW را ببینید تشخیص خواهیدداد. یا یک مرسدس همینطور .ببینید صدها مدل از این شرکتها خودرو تولید شده ولی شباهتهایی به هم دارند حتی بسیاری از قطعات ان برای مدلهای متفاوت استفاده میشود. امیدوارم خانواده ای از همین خودروها(رانا-سمند-ممینیاتور)تولید شود اما پیشرفته وبا استانداردهای روز دنیا.نه خودرویی با اسم طرح شکل جدید

[ امیر ] | [پنجشنبه، ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۲:۴۹ بعدازظهر ]


بابا این که خوبه سومین خودروی ملی ایران خودرو هم توراهه که قرار تو اون موتور پیکان خدا بیامرزو بزارن رو بدنه مرسدس بنز اسمشم قرار بزارن مرسدس پنز بالاخره باید از 60سال زحمت پیکانم قدردانی بشه دیگه

[ علیرضا ] | [دوشنبه، ۲۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱:۵۰ بعدازظهر ]


سلام نظر ها جالب تره تا خوده مطلب فقط از اين به بعد به جاي ايران خودرو بگيد دزد خودرو بهتر بهش مياد. خودشونو مسخره کردن سوزوکي از ژاپن ميارن لخت ميکنن به قيمت مورانو2009 ميکنن تو پاچه ملت تازه ميگن خودرو به روز توليد ميکنيم

[ احسان ] | [سه شنبه، ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۴۷ صبح ]


افتضا هه
اخه خجالت نکشیدید اسم طراح رو خودتون گذاشتین
واقعا" جای تاسف
با این رانا خانومتون
دلتون به این خوشه که خودرو جدید ملی تولید کردید
یا ملتو خر حساب کردین

[ علیرضا ] | [چهارشنبه، ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۲:۴۲ بعدازظهر ]


اقا جان 206وال90 رو قاطي كن ميشه رانا

[ mamad ] | [سه شنبه، ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۶:۰۳ بعدازظهر ]


خوب شما یه جفت در طراحی میکردن و از درب های 206 استفاده نمیکردین هیچکس نمیفهمید تقلب کردین

[ alireza ] | [سه شنبه، ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۹:۰۶ بعدازظهر ]


جلوی خودرو خوب از اب در امده ولی استفاده از درب عقب 206 باش خرابش کرده

[ مجید ] | [چهارشنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۳:۱۲ بعدازظهر ]


استفاده كرديم.فقط دوستان عزيز راحت نظر بدين .به هم توهين نكنين بهتره

[ اميد ] | [جمعه، ۱ خرداد‌ماه ۱۳۸۸، ۹:۲۱ بعدازظهر ]


خیلی قشنگه. چرا درباره پیش فروش حرفی نمیزنن

[ نوری ] | [سه شنبه، ۲۶ خرداد‌ماه ۱۳۸۸، ۱۱:۳۵ صبح ]


احمدی نژاد اعلام کرد ما کره جنوبی راشکست خواهیم دادو به جام جهانی صعود خواهیم کرد ودر جام جهانی جز 4تیم برتر جام جهانی خواهیم بود ایوال ایوال پیش بینی را ایوال

[ حسین ] | [سه شنبه، ۹ تیر‌ماه ۱۳۸۸، ۱۱:۳۹ بعدازظهر ]


با تشكر از نقد بسيار عالي شما لطفا در صورت امكان در مورد پيش زمان و نحوه پيش فروش رانا هم توضيح بديد.

[ Royal ] | [پنجشنبه، ۱۱ تیر‌ماه ۱۳۸۸، ۱۱:۳۳ صبح ]


رانا واقعا زيباست ، اگر قيمتش هموني باشه كه گفتن عاليه ، در ضمن اگر در مورد پيش فروش رانا هم مطالبي ارئه كنيد ممنون ميشم .با تشكر

[ مسعود ] | [پنجشنبه، ۱۱ تیر‌ماه ۱۳۸۸، ۰:۰۳ بعدازظهر ]


پيش فروش رانا از كي شروع مي شود ؟

[ nima ] | [شنبه، ۲۰ تیر‌ماه ۱۳۸۸، ۹:۱۶ صبح ]


خوبه
ژ

[ ] | [یکشنبه، ۴ مرداد‌ماه ۱۳۸۸، ۴:۱۱ بعدازظهر ]


با سلام،
همانطور که دوستمون هم گفته بود لطفا ادب و حرمت را در انتقاد کردن از مطالب همدیگر رعایت فرمایید.
من می خواستم سوال کنم که چرا در نوع دوگانه سوز این خودرو از شیشه بالابر برقی استفاده نشده است؟
اگر جلوبندی و در کل کیفیت خودرو از زبان خریداران و استفاده کنندگان اولیه خوب توصیف شود و قیمت نیز مناسب باشد، من هم پراید خود را فروخته و خرید خواهم کرد.امیدوارم روزی خودروی تقریبا بی عیب و نقص تولید کنیم همین طور افراد بلند قد داخل آن اذیت نشوند.

[ Ahmad ] | [دوشنبه، ۱۱ آبان‌ماه ۱۳۸۸، ۲:۴۲ بعدازظهر ]


زمان ثبت نام را اعلام کنید

[ ] | [یکشنبه، ۱۷ آبان‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۰۷ بعدازظهر ]


درود بر همه
دستتون بابت مطلب درد نکنه
البته نظرات از خود مطلب جالب تره !

ببینین ، قبول دارم باید از یه جایی شروع کرد ،
ولی با خلاقیت خودمون ، با علم خودمون
باشه ، اصلا ضعیف باشه ولی مال خودمون باشه
نه اینکه هر چی اومد جلو دستمون بکنیم ، بچسبونیم به هم بگیم ، خب اینم خودروی ملی جدید !

آخه هر چیزی حساب کتابی داره !
نمیشه از این بکنی بچسبونی به اون !
اونوقت نتیجه میشه آتیش سوزی و ترمز بریدن و ... !

به خدا ما کم مهندس و طراح قابل تو کشور نداریم (هر چند 70% میرن اونور)

موضوع اینجاست که اصلا اینا نه دوست دارن پول خرج کنن نه میخوان زحمت بکشن !

به هر حال ما دوست داریم کشور پیشرفت کنه و این حرفا از سر دشمنی نیست !

امیدوارم روزی برسه که ایران یکی از وزنه های دنیا بشه

[ hadi ] | [پنجشنبه، ۲۸ آبان‌ماه ۱۳۸۸، ۲:۵۸ صبح ]