دیده‌بان گاه‌نگاری‌های بهرنگ تاج‌دین
خوراک وبلاگ
چهارشنبه ۳۱ خرداد‌ماه ۱۳۸۵

غيرحرفه‌اي‌ها

۱- اين جام جهاني هم تمام شد. بدون شك، ما با اختلاف فراواني، بزرگترين بازندگان اين جام بوديم. ما به خيلي چيزها باختيم. به مربي‌اي كه كوچك بود و ترسو؛ به فدراسيوني كه لات بود و حرف‌گوش‌نكن و سرشار از تئوري توطئه؛ به بازيكناني كه هر چه بودند، يك تيم نبودند؛ به روزنامه‌هاي ورزشي‌اي كه زردند و قديمي و مربي ايده‌آلشان اگر علي پروين نباشد، امير قلعه‌نويي است. ما باختيم. به خودمان هم باختيم. تلخ هم باختيم. اميدوارم ببينيم كه ايرادمان كجاست و از امروز برنامه‌ريزي كنيم كه اگر در جام جهاني ۲۰۱۰ شکست خورديم، به قدرت حريفانمان ببازيم و نه به ضعف‌هاي قابل رفع خودمان

۲- خب حداقل پيش‌بيني‌هايم درست از آب در آمدند. پيش‌بيني كرده بودم ۰-۳ به مكزيك مي‌بازيم، ۱-۳ باختيم. بازي‌مان با پرتغال را هم ۰-۴ پيش‌بيني كرده بودم كه اندكي آبرومندانه‌تر باختيم. با آنگولا هم گفته بودم ۱-۱ مساوي مي‌كنيم. البته اين پيش‌بيني‌ها اصلاً كار سختي نبود. كافي بود اندكي واقع‌بينانه به شرايط تيم خودمان (رقيبان به كنار) نگاه كنيم. البته اين عادت معمول ما ايرانيان نيست و هميشه خوش‌بين‌تر از واقع‌بيني هستيم و در انديشه‌ايم كه «انشالله گربه بوده»

۳- از شرق بعيد بود. اين مطلب سينا مطلبي در وبلاگ بي‌بي‌سي فارسي را ببينيد و با اين مطلب شرق مقايسه‌اش كنيد. درست فهميده‌ايد. مطلب سينا را اندكي خلاصه كرده‌اند و بدون ذكر نام نويسنده يا منبع، منتشرش كرده‌اند.
قبول دارم كه اين عمل غيراخلاقي در اكثر قريب به اتفاق نشريات سراسري، محلي و حتي دانشجويي و خبرگزاري‌هاي كشور هم معمول است، اما به هر حال غيراخلاقي است. از سوي ديگر، شرق كه مي‌داند پرخواننده‌ترين نشريه در بين دانشگاهيان كشور است و سايتش نيز پرخواننده‌ترين سايت فارسي‌زبان است (البته در ليست Webstats4u) و ماهانه، حدود ششصد هزار بازديدكننده دارد، بايد بداند كه خيلي راحت مُچش را مي‌گيرند. ولي مهم‌تر از مُچ‌گيري، رعايت اخلاق است و اين خواسته‌اي است كه نمي‌توان از آن چشم‌پوشي نمود.

بالاترین  دلیشس  توییتر  فرندفید  فیس‌بوک


یادداشت‌های شما:

حق با شماست؛ راستش آدم وقتي يه چيزي براي خودش بديهي‌ئه، اصلاً فكر نمي‌كنه ممكن‌ئه براي خواننده باعث ايجاد سوءتفاهم بشه. به هر حال قصدم توجيه نيست.
هر چند كه بعيد مي‌دونم كسي دوباره به اون مطلب سر بزنه، ولي حتماً پانوشت مي‌زنم، و به اين موضوع اشاره‌مي‌كنم.
متشكر از يادآوري‌تون.

[ آيدا ] | [پنجشنبه، ۱ تیر‌ماه ۱۳۸۵، ۶:۱۲ بعدازظهر ]


سلام مهندس.
اسمت آشناست. ولي هرچه فكر كردم چهرت رو به خاطر نياوردم.

دنبال بهروز حسني ميگشتم كه تو گوگل اين سايت رو اورد. نميدونم ربطش با بهروز چيه.

به هر حال
خوش زي

[ اميد ] | [شنبه، ۳ تیر‌ماه ۱۳۸۵، ۵:۴۸ بعدازظهر ]