دیده‌بان گاه‌نگاری‌های بهرنگ تاج‌دین
خوراک وبلاگ
چهارشنبه ۱۹ مهر‌ماه ۱۳۸۵

[بدون عنوان]

۱- البته کمي دير شده است. اگر يادتان باشد، سر يادداشت دو هفته پيشم با عنوان «دو ساعت با سياه‌جامگان» نوشتم که دارم يک گزارش هم تهيه مي‌کنم. آن گزارش، هفته پيش با عنوان «۹۰ دقيقه با هواداران ابومسلم» در «بي‌بي‌سي فارسي» منتشر شد. اگر هنوز نخوانده‌ايد، بخوانيد.

۲- بنده متعلق به همه شما هستم! از تمامي افرادي که بابت اين واقعه عظيم تاريخي! به بنده تبريک گفتند، تشکر مي‌کنم و يک بار ديگر، لازم مي‌دانم که به همه دوستان مشهدي که کوچکترين اهميتي براي ماديات و پول و مال دنيا قائل نيستند و دائم در مورد حق‌التحرير و امثالهم سؤال مي‌کنند، اعلام کنم که «دريغ از يک پاپاسي! مسعود بهنود و احمد زيدآبادي که نيستم برادر من. همين که گزارشم رو منتشر کردن و اسمم رو بالاش زدن، براي من بسه»

۳- هر گونه رابطه معني‌دار بين بالا رفتن ترم‌هاي تحصيل و نزديک شدن به فارغ‌التحصيلي با کم شدن مشکلات انتخاب واحد، به شدت تکذيب مي‌شود. چرا که وقتي فقط ۱۹ واحد مي‌خواهيد که فارغ‌التحصيل شويد، خبري از ۱۹ واحد نيست. ۲ واحد تخصصي‌تان ترم آينده ارائه مي‌شود و به جاي ۲ واحد اختياري، مجبور مي‌شويد که يک ۳ واحدي خفن برداريد.
آن وقت هي از من بپرسيد که «تو فارغ‌التحصيل نشدي!؟» نخير آقاجان! من هم بخواهم، اين‌ها نمي‌خواهند.

۴- از آن جالب‌تر، برنامه کلاسي است. هر روز هفته کلاس دارم. هر روز ۲ تا کلاس دارم؛ يک کلاس صبح، يک کلاس عصر. برنامه هم به گونه‌اي چيده شده که هم ۱۰-۸ کلاس داشته باشم، هم ۱۲-۱۰ هم ۴-۲ و ۶-۴ و ۸-۶! يعني اگر مثلاْ بخواهم دنبال گرفتن گواهي‌نامه بروم، بايد کلاس دودر کنم.

۵- اگر چند وقتي است که خيلي دير به دير مطلب مي‌نويسم، به جايش يک بخش کاملاْ فعال در اين وبلاگ هست و آن هم لينک‌دوني جديدم است که در منوي سمت راست با عنوان «ديگران چه مي‌گويند؟» مي‌توانيد ببينيدش. اين‌ها (همان طور که نوشته‌ام) منتخب خوانده‌هاي من در گوگل‌خوان (Google Reader) است. گوگل‌خوان يک اصطلاحاْ Feed Reader است که با استفاده از خروجي XML سايت‌ها و وبلاگ‌ها، مطالب جديدشان را جمع‌آوري و دسته‌بندي مي‌کند و شما مي‌توانيد به راحتي آن‌ها را بخوانيد.
من با استفاده از اين سرويس، روزانه، اخبار و مطالب جديد ۱۰۱ منبع مختلف را مطالعه مي‌کنم و اين منابع در مجموع، روزانه چيزي بيش از ۳۰۰ مطلب جديد دارند. (اگر گوگل‌خوان نبود، شايد روزي يک‌چهارم اين‌ها را هم نمي‌توانستم بخوانم.) من هم معمولاْ هر روز، ۱۰ تا ۲۰ تاي آن‌ها را انتخاب مي‌کنم و به آن‌ها لينک مي‌دهم. حالا اين پروسه لينک دادن با استفاده از گوگل‌خوان، فقط به فشردن يک «S» ناقابل خلاصه شده است. خلاصه اين که، اين ۱۰ لينک آخر را فقط نبينيد. بلکه به اين صفحه برويد و اولاْ همه لينک‌ها را ببينيد و در ثاني به جاي باز کردن يک صفحه براي هر کدام از لينک‌ها، در يک صفحه همه‌شان را بخوانيد.

بالاترین  دلیشس  توییتر  فرندفید  فیس‌بوک