دیده‌بان گاه‌نگاری‌های بهرنگ تاج‌دین
خوراک وبلاگ
چهارشنبه ۲۸ آذر‌ماه ۱۳۸۶

آقای احمدی‌نژاد چرا علی‌آبادی را برکنار نمی‌کنید؟

۱- فرض کنید که شما رییس شرکتی هستید و مسئول تأسیسات، تصمیم می‌گیرد که کنتور برق شرکت را بدون هماهنگی با شرکت برق عوض کند. روی قبض برق نوشته که هر گونه دست‌کاری در کنتور برق، موجب قطع انشعاب است. ایران هم هست و یک گزینه بیشتر ندارید و نمی‌توانید بروید از یک جای دیگر انشعاب بخرید.
شما همه این‌ها را هم به مسئول تأسیساتتان یادآوری می‌کنید و به او می‌گویید که بدون برق، کامپیوترها کار نمی‌کنند و بدون کامپیوتر هم شرکت شما. او نیز در پاسخ می‌گوید: «خیالت راحت! اون با من! مگه می‌تونن انشعابمون رو قطع کنن!؟»
فکر می‌کنید واقعاً لازم است باقی داستان را تعریف کنم!؟ این همه تأسیساتی! مجبورید این یکی را نگه دارید!؟

۲- «وضعیتی که هم‌اکنون ایجاد شده، حاصل اشتباه علی‌آبادی بود که در آن زمان به او گفته بودم که این کار را نکند؛ چرا که آثار زیان‌باری خواهد داشت.»
جملات بالا، روایت ایسنا از گفت و گوی آقای رییس‌جمهور با شبکه یک سیما درباره وضعیت فدراسیون فوتبال است. تا جایی که به سواد فارسی من قد می‌دهد، این گفته‌ها بدین معناست که مقصر تعلیق فوتبال ایران از سوی فیفا، شخص شخیص معاون رییس‌جمهور، جناب آقای مهندس محمد علی‌آبادی است.

۳- آقای احمدی‌نژاد
واقعاً برای من جای سؤال است. وقتی علی لاریجانی و محمود فرشیدی و محمدباقر ذوالقدر، با کارنامه‌هایی «درخشان!» و بدون ارتکاب کوچک‌ترین خطایی (حداقل بدون اعلام عمومی خطا از سوی شما) از کار برکنار/استعفا می‌شوند، به چه دلیل نباید مدیری که فوتبال مملکت را «بلاتکلیف» و «لنگ در هوا» کرده، تنبیه شود؟
مگر علی‌‌آبادی را مقصر نمی‌دانید؟ پس چرا به او گفتید نامزد ریاست فدراسیون فوتبال شود؟ چرا مانند سایر مدیران توبیخش نمی‌کنید؟ چرا گوشش را نمی‌پیچانید؟ چرا او را استعفا نمی‌دهید؟ چرا برکنارش نمی‌کنید؟چرا محمد علی‌آبادی را به جرم «سوء مدیریت آشکار» و «قربانی کردن منافع ملی به پای منافع شخصی» و هزار و یک اتهام دیگر به دادگاه نمی‌فرستید؟

۴- این یک واقعیت است. وقتی افشین قطبی ۶۰۰ هزار دلار می‌گیرد و مصطفی دنیزلی یک میلیون دلار، نمی‌شود با سقف حقوق سالانه ۵۰۰ هزار دلاری سازمان تربیت بدنی، یک مربی طراز اول خارجی برای تیم ملی جذب کرد.
حتی اگر ادعای کارشکنی سازمان تربیت بدنی در کار صفایی فراهانی را هم نشنیده بگیریم، باز هم مقصر اصلی سرمربی نداشتن امروز تیم ملی، کسی نیست جز رییس محترم سازمان تربیت بدنی که فکر می‌کردند با دیپلماسی «فرش و پسته» داریوش مصطفوی، همه چیز حل می‌شود و ایشان هم هر کاری دلشان بخواهد، می‌کنند.

۵- هیچ بعید نیست که به خاطر تصمیم غلط علی‌آبادی، خیلی زود رؤیای جام جهانی 2010 را هم به فراموشی بسپاریم و خیلی زود از گردونه رقابت‌ها حذف شویم. همان گونه که با اوج مدیریت ایشان «کل یوم» یک سرمربی موفق و بادانش به نام «امیر قلعه‌نویی» در فرآیندی به نام «خرد جمعی» (که البته نظر جمع بر روی مصطفی دنیزلی و مجید جلالی بود) انتخاب شد تا یکی از بهترین و پرمهره‌ترین تیم‌های ملی ما، در «جام ملت‌های آسیا» در حد آمریکا ظاهر شود و «هیچ غلطی نتواند بکند» و ...

۶- مازیار ناظمی، گوینده و مجری مشهور صدا و سیما، در وبلاگ شخصی‌اش، منظور احمدی‌نژاد از «اشتباه آقای علی‌آبادی» را این گونه تفسیر می‌کند: «قبل از جام جهانی آقای رییس‌جمهور به علی‌آبادی می‌گوید دادکان را برکنار کن تا بعداً پشیمان نشوی؛ که رییس سازمان تربیت بدنی با دلایلی که در آن زمان می‌آورد، اجازه می‌دهد دادکان به همراه تیم ملی فوتبال به جام جهانی برود و بقیه قضایا را هم می‌دانید»
اگر فرض کنیم این برداشت صحیح باشد، باید بگوییم خوب شد که آقای علی‌آبادی «اشتباه کرد.» چون اگر به حرف‌های رییس‌جمهور گوش داده بود، از حضور در جام جهانی محروم می‌شدیم.

۷- گفتنی درباره تعلیق فوتبال و سوء مدیریت و بی‌لیاقتی رییسش و علی‌آبادی بسیار است. اما ای کاش عادل فردوسی‌پور به وعده‌اش عمل کند و پس از یک سال سکوت درباره تعلیق فدراسیون فوتبال و مقصرانش، رییس سازمان تربیت بدنی را به «۹۰» بیاورد و از او بپرسد: «حتی آقای رییس‌جمهور هم شما را مقصر تعلیق فوتبال می‌داند. چه حرفی برای گفتن دارید!؟»

لینک مطلب در بالاترین

بالاترین  دلیشس  توییتر  فرندفید  فیس‌بوک


یادداشت‌های شما:

مرسي بهرنگ

هر 2 تا مطلبت راجع به فوتبال عالي بود......

دم عادل گرم .....طوري شفاف سازي ميكنه كه مسولان مملكتي حداقل يه ذره به فكر افكار عمومي باشن

[ بهروز ] | [سه شنبه، ۹ بهمن‌ماه ۱۳۸۶، ۲:۱۷ بعدازظهر ]


درود برادر عزیز،
کسی به فکر تاریخ و هویت ایران همچون نام خلیج فارس نیست چطور توقع داری به فکر فوتبال ایران باشند...
یکی از بزرگان پارسی در وصیت خود می گوید ((( هرگز کسی را که از شما نیست بر خود حاکم نکنید ))) امید به روزی که ایرانی بر ایران حاکم شود.. زند باد ایران.

[ وحید از کرج ] | [دوشنبه، ۴ شهریور‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۰۵ بعدازظهر ]