دیده‌بان گاه‌نگاری‌های بهرنگ تاج‌دین
خوراک وبلاگ
جمعه ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷

به احترام عادل فردوسی‌پور و برنامه ۹۰ او

۱- برای دومین هفته پیاپی، مسئولان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال، عادل فردوسی‌پور و برنامه ۹۰ را به «سوء استفاده از تریبون صدا و سیما برای حمله به مسئولان مملکتی» متهم کردند.
هفته قبل سردار عزیزمحمدی، نایب‌رییس فدراسیون فوتبال و رییس سازمان لیگ عادل فردوسی‌پور در برنامه ۹۰ (عکس: سایت برنامه 90)در برابر انتقادات فردوسی‌پور، او را به «پایمال کردن خون شهدا» و استفاده از تریبون رسانه «ملی» برای زیر سؤال بردن عملکرد مسئولان و سیاه‌نمایی متهم کرد.
این هفته نیز نوبت محمد آخوندی، سخنگوی سازمان تربیت بدنی و عضو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس بود که همین اتهامات و موارد دیگری از این دست را به عادل فردوسی‌پور نسبت دهد و او را به سبب استقلال کاری و پیروی نکردن از خواسته‌های سازمان تربیت بدنی، شماتت کند.

۲- این دو نفر، تنها کسانی نیستند که نارضایتی خود را از عملکرد عادل فردوسی‌پور و برنامه ۹۰ او علنی کرده‌اند. نه تنها دست‌اندرکاران فعلی سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال، که پیشینیان آن‌ها و نیز بسیاری از مربیان، مدیران باشگاه‌ها، داوران و حتی بازیکنان نیز می‌خواهند سر به تن فردوسی‌پور و ۹۰ نباشد. دلیلش نیز واضح و روشن است:
فردوسی‌پور را نمی‌شود خرید، تهدید یا افشا کرد. او در برنامه ۹۰ با کسی تعارف ندارد؛ به شخص یا گروهی وابسته نیست؛ در انتقاد کردن از هیچ کس (البته تا جایی که مدیران عالی‌رتبه سازمان صدا و سیما اجازه بدهند) ابایی ندارد و تا حد ممکن، شفاف و عاری از مصلحت‌سنجی‌ها و تعارفات است.

۳- انتقادات مسئولان از ۹۰، یک وجه غالب دارد. آن‌ها هم مثل بقیه دست‌اندرکاران دولت محمود احمدی‌نژاد توقع دارند که ۹۰ و فردوسی‌پور هم مانند بقیه بخش‌ها و برنامه‌های صدا و سیما، فقط به تعریف و تمجید از آن‌ها و عملکردشان بپردازد و وانمود کند که هیچ اشکالی در کار آن‌ها نیست و اگر مشکلی هم هست، ناشی از «سنگ‌اندازی‌های رقبای سیاسی» یا «توطئه دشمن» است و هر چه منتقدان می‌گویند، از بیخ و بن دروغ است.

۴- باید اذعان کنیم که در این فوتبال و ورزش کثیف کشور، فردوسی‌پور پاک‌ترین است. در فوتبالی که سر تا پایش، از آبدارچی فدراسیون فوتبال و خبرنگاران و مدیران روزنامه‌های ورزشی گرفته تا بسیاری از سرمربیان و مربیان و بازیکنان در کار نقل و انتقالات (به قول خودشان «ترانسفر» اما در واقع دلالی) هستند و بازیکن می‌خرند و می‌فروشند یا با جار و جنجال و زور، به حتی بازیکن به تیم ملی تحمیل می‌کنند (یا بهتر است بگوییم «می‌اندازند») و حق دلالی (کمیسیون‌های) نجومی می‌گیرند و روابط و باندبازی به کثیف‌ترین شکل ممکن در گوشه گوشه‌اش ساری و جاری است، فردوسی‌پور تا به امروز پاک مانده است.
او کسی است که حتی تغییر لحن و آهنگ صدایش هنگام گفتن جملات «سفارشی» برای هر بیننده‌ای واضح و آشکار است.

۵- بگذارید روراست باشیم.
داریوش مصطفوی، هر چه باشد، شخصیت مثبت این ماجرا نیست. او یکی از بدترین مدیران فوتبال این مرز و بوم و نماد تفکر سنتی در مدیریت و فوتبال حسین‌قلی‌خانی است. مصطفوی کسی است که روابط را بر ضوابط ارجح می‌داند و کارنامه مدیریتی و مالی‌اش سرشار از نقاط تاریک است. داریوش مصطفوی همان کسی است که می‌خواست با دیپلماسی «فرش و پسته» جلوی تعلیق فوتبال ایران را بگیرد و نتوانست. همین دو سه سال قبل، در دورانی که از سوی علی‌آبادی به عنوان دبیر فدراسیون فوتبال انتخاب شده بود، پول‌های تورنمنت چهارجانبه امارات «گم شد.» او همان کسی است که در بازی‌های مقدماتی جام جهانی 98، عده‌ای بوتیک‌دار و صاحب آژانس‌های مسافرتی را با کارت خبرنگاری همراه تیم ملی به سفر می‌فرستاد (و معلوم نیست در مقابل چه می‌گرفت.)

۶- داریوش مصطفوی اصلاً مدیر خوبی برای پرسپولیس نبود و همین فرد بود که با سوء مدیریتش، موجب فرار افشین قطبی از پرسپولیس شد. از رفتن مصطفوی از پرسپولیس اصلاً ناراحت نیستم و باید اعتراف کنم در جواب سؤال ۹۰ که «آیا با تغییر مدیرعامل، مشکلات پرسپولیس حل می‌شود؟» از بغض مصطفوی (و نه حب هیأت مدیره) پاسخ «بلی» دادم. هر چند پاسخ اصلی‌ام این بود: «خیر. خیلی‌های دیگر هستند که باید عوض شوند.»

۷- اگر بتوان دو شب و دو برنامه به یاد ماندنی صدا و سیما در سال‌های اخیر را نام برد، یکی انتقادات صریح و بی‌پرده فرزاد حسنی از سردار رادان درباره طرح امنیت اجتماعی بود و دیگری، بحث برنامه ۹۰ درباره کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال با حضور محسن صفایی فراهانی. همان شبی که دست محمد علی‌آبادی و سایر مسئولان سازمان تربیت بدنی رو شد و همه فهمیدند که چه کسانی منافع شخصی و گروهی را به منافع ملی ترجیح می‌دهند. اما آن‌ها به جای درک این مطلب که عملکرد خودشان موجب رسوایی‌شان شد، برنامه ۹۰ را شماتت کردند و از عادل فردوسی‌پور کینه به دل گرفتند. همان برنامه‌ای که امشب هم سخنگوی سازمان تربیت بدنی نتوانست کینه‌اش از آن بابت را پنهان کند و به آن اشاره کرد.

۸- عادل فردوسی‌پور و برنامه ۹۰ او از بسیاری جهات، فرهنگ نوینی را وارد فوتبال این کشور کرد. برای اولین بار، به نقد تصمیمات داوران پرداخت. با صراحت و شفافیت، عملکرد مسئولان رده‌های مختلف فوتبال کشور را نقد کرد. از بی‌مبالاتی مدیران باشگاه استقلال (که موجب حذف این تیم از لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا شد) گرفته تا نقد رییس فدراسیون فوتبال و مدیران سازمان تربیت بدنی.
اما فردوسی‌پور در ۹۰ او از جهات دیگر هم کارنامه درخشانی دارد. او برای نخستین بار از اس‌ام‌اس برای مسابقه‌ها و رأی‌گیری‌های استفاده کرد و آن‌چه مدتی است به عنوان «دوربین ۹۰» راه انداخته، مصداق بارز «روزنامه‌نگاری شهروندی» (Citizen Journalism) است که در این زمینه، این یک برنامه به تنهایی سال‌ها جلوتر از سایر بخش‌های صدا و سیماست.

۹- آقای عزت‌الله ضرغامی
رییس محترم سازمان صدا و سیما
به عنوان یک شهروند این کشور که اتفاقاً به فوتبال هم علاقه دارد، از شما می‌خواهم که از عادل فردوسی‌پور و ۹۰ حمایت کنید و نه تنها اجازه ندهید که فشارهای مسئولان مختلف، موجب مصلحت‌سنجی و دور شدن ۹۰ از شفافیت و صراحتش شود، بلکه او را تشویق کنید که به زوایای پنهان و کمتر بازگو شده‌ی فوتبال هم بپردازد.
شما هم مثل همه مردم می‌دانید که عادل فردوسی‌پور، بی‌غرض‌ترین فرد فوتبال این کشور است و دلش به جز منافع ملی و رشد فوتبال کشور در همه زمینه‌ها (از جمله قانون‌مداری و حرفه‌ای شدن) برای هیچ چیز دیگری نمی‌سوزد.
برنامه «۹۰» بهترین محصول سازمان شماست و بهتر هم می‌دانید که بدون فردوسی‌پور، هیچ است؛ چنان‌که دو هفته‌ای که مزدک میرزایی مجری ۹۰ بود، نه تنها این برنامه سرد و خسته‌کننده بود، که اصلاً ۹۰ نبود.
قدر ۹۰ را بدانید و به خاطر مردم، پشتش را خالی نکنید.

لینک در بالاترین

در همین باره:
سرنوشت ۹۰ را چه کسی تعیین می‌کند؛ مردم یا این چند نفر؟

بالاترین  دلیشس  توییتر  فرندفید  فیس‌بوک


یادداشت‌های شما:

salam va khaste nabashi. ba tamame hrfat kamelan movafegham. va fekr mikonam bayad ye jori ye to dahani be in masoline sazman va ferdrasion zad. fekr mikonam behtare in bande akhare harfato ye kami gostaresh bedi va be onvane ye namaeye sar goshade ba koli emza ke mishe jam kard to internet vaseye seda o sima befresti. man ham tri on zamine mitonam komaket konam.motmaen bash bi tasir nist.

[ mostafa khosravi ] | [جمعه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۳۷ صبح ]


عالی نوشتی...
فردوسی پور در ایران یک استثناست...

[ ] | [جمعه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۴۵ صبح ]


به جرات میتوان گفت که برنامه ی نود در طول دوران اجرا و پخش توسط فردوسی پور کارنامه ی درخشان تری نسبت به عملکرد فدراسیون های فوتبال در راستای پیشرفت فنی فوتبال ، ارتقای فرهنگ تماشاگران،جلوگیری از تبانی تیم ها،................را داشته و دارد و تنها مرجعی است که از همهی اهالی فوتبال میخواهد که در قبال اعمالشان پاسخگو باشند

[ پروچیستا ] | [جمعه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۲۲ بعدازظهر ]


سلام

باید خسته نباشی گفت به عادل واقعا"حقیقت را میگه.

هر چندپرسپولیسی هست ولی کسی نمیتونه به او انگ طرفداری از این تیم را به او بزنه.این نشانه صداقت اونه.

ولی:
عادل جان ازت خواهش دارم ملاحظه کاری نکن حقایق پشت پرده اینا را بگو مردم ایران به صداقت تو ایمان دارند.


موفق باشی

[ شاهین ] | [جمعه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۵۳ بعدازظهر ]


چرا به خاطر مسایل سیاسی حقیقت رو نبینیم؟ فردوسی پور بدجوری اسیر زرد سازی شده. تا هفته قبل توی نود یا شعارهای هواداران پرسپولیس علیه مصطفوی رو نشون می داد یا تناقضهای مصطفوی در مصاحبه و دروغگویی های او را نشاتن می داد یا به مصطفوی می گفت در مورد مبلغ قطبی و هزینه پرسپولیس دروغ گفته یا سا ام اس گذاشت و که ضعف پرسپولیس تقصیر کیه که همه مدیرعامل رو بیشتر مقصر دونستن و خنده مستانه سر می داد اما چون این هفته سوژه نداشت با طراحی سوالی هدفمند، فقط می خواهد برنامه اش را با حاشیه سازی پرطرفدار کند. همه از مصطفوی زبون باز و نوکر علی آبادی بدشون می آمد، اما اون کاویانی نشسته بود کنار مصطفوی و جوری با مصطفوی سوال و جواب می کرد که انگار موفقترین مدیر ورزشی جهان رو بی دلیل از کار برکنار کردن. مشکل اینه که تو ایران همه با هم رودربایستی دارن و فکر می کنن برای حفظ احترام هر مدیری باید بگن که اون استعفا داد نه اینکه اخراج شد. و گرنه اگه خارج بود خیلی راحت میگفتن به خاطر عدم کفایت در اداره تیم اخراج شد. خود فردوسی پور هم قشنگ در تمام برنامه های قبلیش از مصطفوی بدش می اومد و غیرمستقیم میگفت اون ضعیفه اما فقط برای زردسازی و حاشیه سازی دیشب به این مطالب پرداخت. بعد هم یک عده ای نمی دونن چون نصف ملت با برنامه نود سرکار هستن، فردوسی پور کارت سبز برای برنامه اش داره. صدا سیما حاضره ده تا برنامه مثل نود داشته باشه که نصف ملت سرکار باشن که فلات توپ افساید یا پنالتی بود یا نه.. و از فکر مسایل اساسی خارج باشن. فکر اینکه فردوسی پور بدون پشتوانه سازمان این برنامه ها رو بسازه خیال خامه. از آخوندی خوشم نمیاد اما به فردوسی پور خوب گفت که تا حالا در مورد مشکلات کلان ورزش مثل خصوصی سازی، و.. هیچ برنامه ای نداشته و فقط به شاشیدن و کتک کاری و.. می پردازه. اما چون رک گفت بدجوری حال فردوسی پور رو گرفت.

[ فرزاد ] | [جمعه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۱۴ بعدازظهر ]


برنامه بسیار خوبیه

من فردوسی پور را می شناسم و آدم بسیار تحصیل کرده و با شخصیتی و از خیلی ها هم که به او توهین می کند سواد بیشتری داره

این آقایان دوست دارند هر کاری بکنند و کسی هم ایراد نگیره ، فردوسی پور بی چاره هم میاد شفاف سازی کنه به باد انتقاد می گیرنش

امیدوارم برای برنامه اش مشکلی پیش نیاید

[ محمد ] | [جمعه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۳۳ بعدازظهر ]


دمش گرم خیلی باحاله. من که عاشق برنامه 90 هستم و شجاعت و صداقت عادل رو تحسین میکنم. و براش آرزوی موفقیت میکنم

[ ستاره ] | [جمعه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۴۷ بعدازظهر ]


آقا انصافا دمت گرم خیلی منطقی و پر مایه بود

[ niki ] | [جمعه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۵۲ بعدازظهر ]


کاملاً حق با شماست . احسنت

[ مهدی معتمد ] | [جمعه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۵:۱۶ بعدازظهر ]


نوشته کاملی درمورد فردوسی پور بود پیشرفت کم فوتبال مدیون اونه امیدوارم همینجوری بچزوندشون بدون اینکه بهانه دستشون بده

[ lمهدی ] | [جمعه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۵:۴۳ بعدازظهر ]


محمود آخوندی یه جوان بیکار بود که قبل از روی کار آمدن علی آبادی در شهرداری کاری نداشت و بخاطر همین تملق گویی ها خود را به پست های بالای تربیت بدنی کشانده است. اینها از فردوسی پور توقع دارند مانند آقای خیابانی احمق تملق را به حداکثر خود برسانند و به علی آبادی بگویند پدر ورزش ایران . آفرین بر فردوسی پور شجاع

[ جعفر ] | [جمعه، ۲۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۶:۴۰ بعدازظهر ]


دلم برای عادل میسوزه که باید با یه سری لمپن و اوباش مثل آخوندی سرو کله بزنه! بقیه طرف حساباشم که مدیرای باشگاههان بیشترشون سردار سپاهن و اگه دو تا چیز حالیشون نباشه ایناست: 1. منطق 2. فوتبال!

[ حسام ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۲۶ صبح ]


ایول بابا

[ حمید ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۹:۲۴ صبح ]


با سلام
ضمن تشکر از برنامه 90 و مجري تواناي آن عادل خان فردوسي پور و همچنين ياداشت شما

متاسفانه يک مشت کوتوله به تمام معنا در عرصه ورزش ما از سر خوش شانسي و مسائل ديگر تصميم گير شده اند. نمونه اش شخص علي آباد ي که هنوز فرق نامجو مطلق و نکونام را از هم تشخيص نمي دهد يکي ديگرشان همين آقاي بي تربيتي که عنوان سخنگويي سازمان تربيت بدني را يدک مکشد وليکن دو زار شعور و ادب ندارد.
اين آقايان تا قبل از دولت احمدي نژاد يک روز هم در عمرشان ورزش نکرده بودند چه برسد به مديريت ورزشي و از مديريت ورزش فقط مسافرتهاي خارجي آنرا بلد هستند !!!!!!!!!!!!
واقعآ بحال اين ورزش با اين مديران فشلش بايستي خون گريست

[ mahdi ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۰۴ صبح ]


حمايت همه جانبه از عادل فردوسي پور را خواستارم .
با سپاس از شما بابت نوشتن اين مطلب ، سپاس ويژه اي نيز از عادل عزيز دارم .
چه زيبا گفته است داريوش بزرگ ايراني :
راستي را دوست مي دارم و از دروغ روي گردانم ...

[ پنجره ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۰۰ بعدازظهر ]


درود بر عادل فردوسی پور و شجاعتش و صراحتش.

[ نسیم ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۳۳ بعدازظهر ]


عشق منه فردوسی پور . یکی از بهترین مجریهای صدا و سیما است .
باید یه کمپ حمایت براش راه بندازیم . باید تشویق بشه . :-)

[ حجت ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۴۶ بعدازظهر ]


آقای ضرغامی با حذف فردوسی پور نزد مردم منفورتر میشوید ولی اگر حامی او باشید شاید محبوب شوید.. پس برای خود و مردم تلاش کنید .. ممنون

[ عبدالرسول ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۹:۲۳ بعدازظهر ]


واقعا من برنامه را دیدم لذت بردم از حرفهای عادل خان! فقط از اینکه یک خورده رک تر حرف نمی زد من ناراحت شدم جا داشت این آخوندی را تفاله کنه و دور بندازه احمق یک ذره ادب نداره فرق فوتبال و فوتسال را بلد نیست آنوقت برای ما می خوادتصمیم گیری کنه

[ ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۳۲ بعدازظهر ]


هیچ کس تحت هیچ شرایطی نمیتونه جلوی حرفهای منطقی عادل بایسته در ضمن یک ملت پشت سر عادل هستن

[ ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۴۹ بعدازظهر ]


نگران نباشید کسی نمیتونه جلوی برنامه 90 بگیره چون حرفاش حرف حسابه در ضمن عادل یه عالمه طرفدار داره کسی نمیتونه جواب ما طرفدارها رو بده سپیده

[ ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۵۲ بعدازظهر ]


کلا هستم‌ات بهرنگ
ولی من‌یکی با اون "انتقادات صریح و بی‌پرده فرزاد حسنی از سردار رادان درباره طرح امنیت اجتماعی" حال نکردم چون بعد از اون تا مدت‌ها فضا برای برنامه‌های زنده اجتماعی بسته شد یا بی‌خاصیت‌هایی مثل امیرحسین مدرس اجراشون رو به عهده گرفتند و هنوز هم تهیه‌کننده‌های تلویزیون از اون حرکت فرزاد حسنی می‌نالند. حرکتی که می‌دونیم فوق فوقش دل ما رو خنک کرد ولی عملا به نفع رادان و هم‌پالگی‌هاش تموم شد.
ولی کلا هستم‌ات! خوب گفتی...

-------------------------------------

بهرنگ: هادی جان
من قصدم به هیچ وجه تحسین فرزاد حسنی نبود. من هم مثل خیلی‌های دیگه، انتقاداتی جدی به فرزاد حسنی دارم. ولی فارغ از سابقه و نتایجش، به نظرم خود اون برنامه، مهم و به یاد موندنی بود

[ هادی ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۳۵ بعدازظهر ]


عادل فقط باش

[ عبدالرسول ] | [شنبه، ۲۱ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۵۷ بعدازظهر ]


چه جالب متن سایت تابناک رو کپی کردید تو وبلاگ خودتون!!!!!!!!
مگر هنوز از این اتفاقه می افته؟

--------------------------------------

بهرنگ: شوخی بامزه‌ای بود
روزنامه اعتماد ملی برداشته مطلب من رو با «جرح و تعدیل» منتشر کرده. «نواندیش» و «تابناک» هم گرفتن از روی اعتماد ملی کپی - پیست کردن (البته نواندیش اسم نویسنده و منبع رو نوشته؛ ولی تابناک نه)
بعد حالا شما می‌گی من برداشته‌ام مطلب تابناک رو کپی کرده‌ام؟

[ عالیجناب نویسنده ] | [یکشنبه، ۲۲ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۴۵ صبح ]


سلام
من درکل از فوتبال خیلی بدم میاد اما عادل فردوسی پور
به چیزای خیلی ریزی توجه داره توی فوتبال هر موقع tvداره 90 رو نشون میده حداقل 20 دقیقه ای تحمل میکنم ببینم عادل در مورد چی حرف میزنه . بعد کانال رو عوض میکنم .

در کل عادل فردوسی پور تو مجری گری از نمره 20 ؛ 100 رو گرفته.

[ تلنگری بر روح ] | [یکشنبه، ۲۲ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۶:۲۰ صبح ]


اقای عادل فردوسی پور به گردن فوتبال این مملکت حق دارد و پیشرفت فوتبال ایران مدیون او و همکارانشان در برنامه نود است همگی از او حمایت میکنم و مگوییم راهت را ادامه بده

[ سید کریم ] | [یکشنبه، ۲۲ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۰۳ بعدازظهر ]


با حرفاتون 110% موافقم...عالی نوشتین

[ علی ] | [یکشنبه، ۲۲ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۱۳ بعدازظهر ]


با عرض سلام و خسته نباشی خدمت اقای عادل فردوسی پور می خواستم در مورد محسن خلیلی بدانم که او حالا کجا هستند و شکستگی پای او به کجا رسید

------------------------------------

بهرنگ: والا من که فردوسی‌پور نیستم. ولی تو برنامه دو هفته پیش باهاش تلفنی صحبت کرد و احتمالاً از اواخر بهمن می‌تونه دوباره بازی کنه. شاید به داربی هم برسه

[ کوسرت مینایی ] | [یکشنبه، ۲۲ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۲۷ بعدازظهر ]


ببینید ... عادل اصلیت کرمانی داره و اهل رفسنجان هست و فامیل مدیر شبکه سوم سیما ... از آنجایی که مدیر شبکه سه با رفسنجانی مثل داداشن و خوده عادل هم اهل رفسنجان هست پس هیشکی نمیتونه کاری بکنه ... . کسی غم عادل رو نخوره . عادل یدونس .. من عادل رو از نزدیک دیدم و آدم با شخصیتی هست .

[ هاتف ] | [یکشنبه، ۲۲ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۹:۴۳ بعدازظهر ]


سلام.
مطلب جالب و خواندنی و پر محتوایی بود.

[ شمع سحر ] | [دوشنبه، ۲۳ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۴۰ صبح ]


با سلام
آقاي فردوسي پور جز حقيقت چيزي را بيان نميكند. زيرا وي احساس مسئوليت ميكند و واقعآ دلسوز است. به اميد سلامني و موفقيت هاي روز افزون وي. اين وظيفه ماست كه از وي حمايت كنيم

[ ] | [دوشنبه، ۲۳ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۰۰ صبح ]


حرفاتون راجب عادل کاملا درسته.عادل تکه و حرف نداره.من که هر کسی و دیدم طرف دار عادله

[ امین ] | [دوشنبه، ۲۳ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۵۴ صبح ]


خیلی دوست داشتنیه و همیشه حقیقت میگه عادل دست دروغ گوهای فوتبال ایرانو رو کرده
چش مایی عادل جون

[ علیرضا ] | [دوشنبه، ۲۳ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۹:۲۳ صبح ]


سلام
من از بچگی عشق فوتبال بودم و همیشه اخبار فوتبال رو دنبال می کردم.
به نظر من برنامه نود (صد البته بخاطر هوش زیاد، شیوایی کلام و قدرت آقای فردوسی پور در اجرای برنامه) انقلابی در برنامه های تلوزیونی و حتی در فوتبال ما بوده.
من از طرفداران آقای فردوسی پور و برنامه اش هستم. امیدوارم که بازم بتونه به کارش ادامه بده.

در ضمن من متن قشنگتون رو به نشونه حمایت از برنامه نود در وبلاگم میزارم (البته با ذکر منبع). اگه از نظر شما مشکلی وجود داره حتما خبرم کنید که بردارم.

[ زیزیلی ] | [دوشنبه، ۲۳ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۴۰ صبح ]


ما مردم و فوتبالی ها اگه قرار باشه به عادل توهین بشه یا چیز دیگه ،حتی حاضریم قیام کنیم ......اینو گفتم برای این رییس ...مییس ها.....که هواستون باشه شهید رو با فوتبال قاطی نکنین ....آخه چه ربطی داره.......

[ مردم ] | [سه شنبه، ۲۴ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۳۳ صبح ]


سلام.....جای تعجب نیست...چون همیشه تو این کشور حقایق قربانی مصالحه........ولی از این جهت که هیچ کس نمی تونه برنام ی 90 تعطیل کنه خوشحالم....اگه می تونستن مطمئن باشید که تا حالا این کا رو میکردن.....این برنامه کلی هوادار داره.....حکایت دیگه فرزاد حسنی و کوله پشتی نیست......قضیه خیلی فرق داره.....

-------------------------------------

بهرنگ: دوست عزیز
برای هادی هم نوشتم. من به هیچ عنوان فردوسی‌پور رو با فرزاد حسنی یکی نمی‌دونم. ولی دارم می‌گم جدای از زمینه قبلی و عواقب بعدی‌اش، اون یک برنامه، متفاوت و به یاد موندنی بود

[ حدیث ] | [سه شنبه، ۲۴ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۴۳ بعدازظهر ]


agar siasateh maham yeh barname mese navad dasht inghad gand kari toosh darnemioomad..... adel ferdowsi poor boro keh poshtet hastim

[ ] | [جمعه، ۲۷ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۵۳ بعدازظهر ]


درود بر راستی و صداقت عادل فردوسی پور. همیشه حامی برنامه 90 هستیم چون از ابهام ، مردم فریبی و دروغ به دور است. از دیدن آن لذت می بریم.

[ سعید ] | [شنبه، ۲۸ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۰۷ بعدازظهر ]


عادل خوب است

[ احمد ] | [دوشنبه، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۵۶ صبح ]


مملكتي كه يك نفر مثل آخوندي كه سرش از يك توپ پينگ پنگ در نمي آيد حالا شده سخنگوي سازمان به اين بزرگي معلوم كي پشتش نشسته وگرنه خودش بايد برود تاتي تاتي كنه

[ ] | [دوشنبه، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۵۷ بعدازظهر ]


har chi ano gohe omadan to varzesh...in aziz mohamadi che kharie akhe ya on akhondie ozgal...ridam be ona!!!addel sarvareshone

[ ] | [دوشنبه، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۱۴ بعدازظهر ]


عادل جون دوستت داريم و حمايتت ميكنيم

[ صمد ] | [دوشنبه، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۲۷ بعدازظهر ]


آنهايي كه تاب تحمل حرف حق را ندارند بايد گم شوند عادل حمايتت ميكنيم

[ ] | [دوشنبه، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۲۹ بعدازظهر ]


من کاری به مسایل پیش آمده ندارم و اینکه عادل پارتی داره یا نه.. فقط به این مساله توجه کنید که هیچ مجری در طول تاریخ صدا و سیما مثل عادل نیومده که اینقدر حساب شده رک و صریح و منطقی صحبت کنه و اون هم برمیگرده به اینکه عادل مرتب برنامه های مجری ها مخصوصا منچستر یونایتد رو نگاه میکنه و بروزه. این نحوه صراحت منطق و مودب بودن و خسته نکردن مردم رو در هیچ مجری دیگری نمیشه دید و حتی روی فرهنگ مردم تاثیر گذاشته و مردم تو صحبت ها و حتی جلسات مدیران تاثیر گذاشته و عبارات اون و استفاده میکنند . شما عادل رو با خیابونی متملق و چاپلوس و مزدک احمق که حتی بلندی و ارومی صداشو از عادل کپی میکنه مقایسه کنید متوجه فاصله اون با بقیه میشید اینجا فقط کوثری که منطقش شبیه عادله و لی خوب جونیش و اطلاعات اونو نداره تازه خود کوثری عاشق عادله .. عادل بدون اغراق یک استثتا است و اونو با هیچ کس مخصوصا با این حسنی بی تربیت و مغرور که گورشو گم کرد مقایسه نکنید فرهنگ عادل فرهنگ چاپلوسی رو از ایرانیا داره میگیره ...

[ ] | [دوشنبه، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۵:۳۱ بعدازظهر ]


واقعا عدل بهترین است و امشب حمایت می کنیم با دادن پیام کوتاه.. همه باید این ویروس ها را بکشیم و این افراد درس خوبی بگیرند.

[ reza ] | [دوشنبه، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۶:۳۷ بعدازظهر ]


با سلام و احترام
اول از همه با ید از شجاعت آقای پور محمدی تشر کنم که بطرز مثال زدنی از اقای فردوسی پور حمایت نمودند.. اصلا" ببینید انتقاد جزء منفک شدنی ار این برنامه است و ما ها بعنوان بیننده از همه عملکرد ایشان راضی هستیم چرا که به واقع منطقی . شجاعانه و دلسوزانه عمل می کند
عادل واقعا" دست درد نکنه .. حرف منطقی همیشه خریدار داره .... ممنونم از همه زحماتت ...

[ شاهین ] | [دوشنبه، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۰۲ بعدازظهر ]


سلام
بله من هم کاملا با حرفهای شما موافقم
آقای فردوسی پور یک استسناء هستند
و تمام کسانی که به پیشرفت فوتبال ایران فکر میکنند از آقای فردوسی پور و برنامه نود حمایت میکنند.

[ گلناز ] | [دوشنبه، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۰۵ بعدازظهر ]


سلام
واقعا متاسفم .من بینندهی اون برنامه بودم.در حالی که عادل از آخوندی می خواست به حرمت اون شبها دروغ نگه این آخوندی.... مسئله رو به طرز موزیانه ای به دولت ربط داد.امیدوارم عادل موفق باشه.

[ مریم ] | [دوشنبه، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۲۷ بعدازظهر ]


salam
be nazare man adel yek mojroye daraje 1 hast tahsil karde va basavadam hast
man ke ghaboolesh daram

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۰۱ صبح ]


این مملکت را آدم های هیچی ندان دارن " اداره!" میکنن.برای همین وجود امثال فردوسی پور رو تحمل نمیکنن.

[ protester ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۰۱ صبح ]


امشب تنها دریچه ای که بین مردم و دولت ایران وجود داشت موقتا بسته شد. ولی عادل فردوسی پور با ابن که حق نداشت صحبت کنه باز هم با یک جمله در آخر برنامه حرفشو زد:
"اگه این صندلی جای گفتن حق و حقیقت باشه من هفته دیگه هم در خدمتتون هستم"
تا وقتی همچین آدمهایی تو ایران هستن هنوز امیدی هست.

[ پیمان ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۲۰ صبح ]


adel nabayad bere
adel doset darim

[ pejman ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۲۷ صبح ]


به نظر من 90 تنها برنامه ای توی این مملکت است که در آن بدون پاچه خواری و تعارف حقایق مطرح میشود. از قرار معلوم بعضی ها حتی تحمل شنیدن انتقاد در حوزه ورزش را هم ندارند...زنده باد عادل-زنده باد آزادی

[ علی ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۲۹ صبح ]


عادل اسطوره فوتبال ماست . هیچ کس حق ندارد با وی اینگونه برخورد کند . وگرنه تحریم تلویزیون

[ علی رحیمی ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۳۳ صبح ]


سلام
اظهار نظر بعضی از دوستان خیلی جالبه،ربط دادن فردوسی پور به مسائل سیاسی و انتقاد از دولت و مدیران این دولت.انگاری که می بایستی تا ابدالدهر کسانی مثل صفایی فراهانی و ... ورزش این کشور رو اداره کنن.ای کاش یه کم انصاف داشته باشیم و در باره هر موضوعی سر جای خودش صحبت کنیم.البته حق هم دارند ،تو اون زمان ما حرف اول ورزش دنیا رو می زدیم و حالا نه.ای کاش بعضی دوستان سطح دانش سیاسی خودشون رو یه کم بالا ببرن(البته منظورم عده کمی است) و از روی کینه و دشمنی قضاوت نکنن.

[ مسعود ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۳۶ صبح ]


90 بدون فردوسي پور رو بايد تحريم كرد. پس مردم چي كارن؟ دولت عادل احمدي نژادي همينه! فقظ بايد ازشون تعريف كرد

[ فاطمه ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۴۹ صبح ]


یکی از دوستان نوشته بود خیابانی گفته علی آبادی پدر ورزش ایرانه
الحق و الانصاف که خوب مادر ورزش ایرارانو سرویس کرده

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۵۳ صبح ]


یکی از دوستان گفته بود که خیابانی گفته علی آبادی پدر ورزش ایرانه
اگر این طور باشه که واقعا درست گفته چون الحق و الانصاف خوب مادر ورزش ایرانو سرویس کرده
مرتیکه از روز اول با اون جریان دادکان و نامزد شدنش برای انتخابات فدراسیون و بعد فرستادن کفاشیان و مربی خارجی آوردن و انتخاب عجیب علی دایی به جای قطبی و تعلیق و... یک روز نذاشت آب خوش از گلوی ورزش پایین بره.

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۰۷ صبح ]


vaghean shakhse mohtaramie Adel Ferdosipour...kasi ke betune ba ina kar kone va mohkam beiste vaghean ghabele ehterame.dorood bar Adel o har ki ke marde.

[ Pooyan ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۲۳ صبح ]


درود

[ جهانگرد ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۲۷ صبح ]


عادل حمایتت میکنیم

[ علیرضا ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۲۷ صبح ]


فوتبال بدون فردوسی پور هیچ معنایی برام نداره . ضمنا فردوسی پور به خاطر صداقت و شجاعتش قابل احترامه ولی اونقدر قدرت نداره که بتونه با یه مشت آدم کثیف و دزد و وطن فروش مثل این یارو عزیز محمدی و آخوندی و علی آبادی و یه عده حرومزاده دیگه مقابله کنه . قلعه نویی خرفت می گفت دستهای پشت پرده بدبخت راست می گفت

[ حامد ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۳۲ صبح ]


هر چقدر عادل فرودسی پور مرده این یارو خیابانی کودن نامرده

[ حامد ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۳۵ صبح ]


به نظر من برنامه امشب نود واقعا غم انگیز بود...فردوسی پور باید کاملا حمایت بشه..چه از سوی مطبوعاتی ها..چه از سوی اهالی ورزش و حتی از سوی تماشاگران در استادیوم ها..

[ مریم ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۱۴ صبح ]


من همه جوره از عادل حمایت میکنم.ایستاده ایم تا آزادی.

هستم اگر میروم.....گر نروم نیستم
ما هستیم

[ مهدی-بندرعباس ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۷:۰۴ صبح ]


درد اصلی نگفتنه ، وقتی هیچ کس نمی گه ، اونی که می گه قربانیه ، و بقیه فقط و فقط غصه خور
همیشه رسم همین بوده ، عادل هم می ره و بقیه فقط غصه می خورن

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۱۰ صبح ]


واقعا ديشب با ديدن برنامه 90 مي شد به اين واقعيت پي برد كه مملكت ما همه چيزش بازيه سياست مي باشد و متسفانه اين بازي گريبانگير برنامه 90 و مجري بسيار خوب و بزرگوارش شده.هميشه پيروز هستي عادل خان و اين را بدان كه همه يطرفداران و انسان ها تو را دوست دارند و از تو حمايت مي كنند.
موفق و پايدار باشي و اين قوم معاويه را كه به ظاهر خود را در اين ماه عزيز حسيني جلوه مي دهند به خدا واگذار كن.
خيلي مي خامت.

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۲۲ صبح ]


مردم سالاری (سالارهایی که حتی یک اس ام اس خوشگ و خالی شون به دست فردوسی پور نرسید چه برسه به اینکه نظرشون اجرا بشه )به حکم ما؟؟؟

[ مهدی ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۲۸ صبح ]


واقعا بعد از مرگ امام ابوبکرها و عمرها به حکومت رسیدند و خفقان و دیکتاتوری و سرکوب مخالفان به اوج خود رسیده است.

[ حسینی ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۹:۲۷ صبح ]


عادل فردوسی پور
همین بس که همه مردم ایران دوست دارن و از صمیم قلب ازت حمایت می کنن

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۳۳ صبح ]


به نظر من مسئولین خیلی ناشیانه برخورد کردند و فقط دارن خودشون رو ضایع میکنن ... !
یه مشت گلابی که نمیدونن فردوسی پور محبوب ترین فرد تلوزیونه.... حتما باید توسط ملّت [...] برن تا بفهمند !

[ میلاد ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۵۸ صبح ]


-خوب شد عادل بیچاره در مورد [...] صحبت نکرده . . . که این همه مثل سگ علی ابادی پارس میکنه. لول

[ محمد علی ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۱۷ صبح ]


مملكت كه دست مشتي سپاهي و نظامي باشه وضعيت بهتر از اين پيدا نمي كنه كه حتي سياست و زورگويي در ورزش هم راه پيدا مي كنه.

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۳۱ صبح ]


عادل جان به درستی تو ایمان داریم و از تو حمایت می کنیم

[ افشار ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۴۱ بعدازظهر ]


موفق كسي است كه با آجرهايي كه بطرفش پرتاب مي شود، يك بناي محكم بسازد.
عادل جان کاخی ساخته ای جاویدان!

[ سعید ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۴۲ بعدازظهر ]


عادل فردوسی بور نماینده بر حق دهها میلیون ایرانی است او را فدای استبداد طلبی خود نکنید او تنها امید ماست

[ غزل باران ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۳۰ بعدازظهر ]


عادل عزیز تو در قلب ما جا داری حمایتت میکنیم ناراحت نباش اینقدر هم بیعرضه نیستیم

[ فریاد ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۳۳ بعدازظهر ]


آينه آنروز كه گيري به دست خود شكن آييه شكستن خطاست

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۳۶ بعدازظهر ]


بابا اين جوجه كيه(آخوندی) سر از تخم در نياورده اينقدر قدقد مي كنه د آخه بي عرضه ها تا مي بينيد هيچ جوابي براي كثافت كارياتون نداريد فوري به نظام و دين و شهيد همه چيو ربط ميدين
آخه نظامی که با یه اس ام اس اونم با محبوب ترین برنامه تلوزیونیش بره زیر سوال نظامه یا اصلا محبوب و مردمی می تونه باشه
آقای کفاشیان برادرمن راست می گی علاقه مردم ایران و خوب فهمیدی اگه با انتخابات کشکیو خان و خانباجی نبود که تو الان دلقک سیرکم نبودی نه عزیزم مردم عاشق صداقت ، درستی و کار صحیح هستند که عاشق برنامه فردوسی پورند و از شما و اکثر مستولین این نظام متنفر
مسوولین نمیتونن پاسخ به سوال های کاملا صحیح و متفکرانه ی فردوسی پور بدن بعد گیر میدن به اون بدبخت....
کلا مسوولین این نظام جنبه ی این که بگن اشتباه کردیم رو ندارن
ای بابا ...
تو مملکتی که پایه و اساسش دروغه(کردان و ...) شما چه انتظاری از فدراسیون ورزشش دارین ؟
فدارسیون = کشک
بیخیال ... الان زمان.. زمانه حمایت از غزست برادر
آرین اسپورت دات كام:
همه چیز خیلی آرام شروع شد. دیگر از اون هیجان و لحن صحبت همیشگی عادل خبری نبود. حتی حوصله سلام کردن به بینندگان را هم نداشت. او خودش را می خورد و به سرنوشت خود و برنامه اش فکر می کرد که خیلی زحمت کشید تا به اینجا رسید. او عاشقانه کشور و فوتبالش را دوست دارد و نمی تواند مثل خیلی ها ضعف ها را ببیند و ساکت بماند...
او که همواره با حرارت برنامه نود را اجرا می کرد، این بار در هر سکانس جمع کلماتش به عدد 5 نمی رسید، آیا قبل از برنامه کسی با او جلسه ای برگزار کرده است؟ وقتی می گوید: " هفته ی پر حرف و حدیثی داشته ایم که فعلا مصلحت دیده نشده ما در این باره حرف بزنیم....! "، می توان عمق فاجعه را درک کرد. عادل 10 سال با زحمت این برنامه را اجرا کرد و در این سال های هیچ گاه، حتی یک بار سفارش کسی را قبول نکرد.
عادل خسته به نظر می رسید، خسته از تهمت هایی که به او زده شد، خسته از نامردی ها و اذیت هایی که در این هفته اخیر تحمل کرد...
او در اوج نا امیدی می گوید: " اگر عمری باقی باشد و بتوان از اين صندلی از حق دفاع کرد تا هفته آينده شما را به خدا می‌سپارم. " شاید چند نفر از این موضوع خوشحال شده باشند اما میلیون ها نفر پشت تلویزیون اشک ریختند و آرزو کردند ای کاش هیچ وقت چنین برنامه ای درست نمی شد تا اینقدر با آن انس بگیرند. شاید آقای عدالت فوتبال ایران برای همیشه این برنامه را ترک کند و این یک مصیبت بزرگ برای فوتبال ایران خواهد بود. در فوتبالی که نا برابری ها موج می زد و متخلفان روز به روز بیشتر می شوند، نبود این برنامه راه را برای آن ها باز می کند. به قول حاج رضایی: نود وجدان بیدار فوتبال ایران است. او آقای عدالت فوتبال ایران است. براستی اسم عادل برازنده اوست.

آقایانی که معتقدند با تحریم نود مشکلات فوتبال حل می شود، تحویل بگیرند. آقایانی که از چند انتقاد ساده و حتی sms این برنامه هراس دارند، امشب را با خیال راحت بخوابند اما مطمئن باشید حمایت مردمی از این برنامه ادامه خواهد داشت و با تعطیل شدن آن باز هم برنامه نود و عادل فردوسی پور در قلب مردم جای خواهد داشت.

این است دولت مهرورز ...
دیكتاتوری و خفقان در ورزش هم بیداد میكنه.
دیگه اینقدر احمقانه برخورد نمیکردید اس ام اس چرا ریخت به هم للله هرچی راجع بهتون هست واقعیته
عادل فردوسی پور ........

صدای وجدان فوتبال ایران

بدون هیچ وقت تنها نیستی ... ما تا آخر این مبارزه حمایتت میکنیم .

[ mehdi ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۱۵ بعدازظهر ]


سلام به احترام عادل : اعتراض میکنم وگرنه اینها ( یک مشت سپاهی ) ارزش اعتراض رو هم ندارن !
من خانواده فردوسی پور رو میشناسم همشون جزء بهترینها در کار خودشون هستند .
عادل به کمک من حساب کن .

[ احسان ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۱۹ بعدازظهر ]


تو بهترینی.حمایت جمعی از بچه های آبادان از عادل فردوسی پور و برنامه نود

[ محسن ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۰۲ بعدازظهر ]


باز هم بیا حرف دل ما را بزن

[ پرویز ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۱۰ بعدازظهر ]


سلام .
اتفاقی که دیشب تو برنامه 90 افتاد،اتفاق کمی نبود،قطع شدن سیستم اس ام اس برنامه رو میگم،این فقط 1 معنی داشت،سازمان می دونست که هیچ جایگاهی بین مردم نداره،اونا می دونن که مردم براشون تره هم خورد نمی کنن و این یعنی یه شکست بزرگ.اونا می دونن باختن دارن زورای آخرشون و می زنن.خوب موقعی این اتفاق افتاد،نز دیک 22 بهمن همه دیشب آزادی رو تو کشور امام زمان با چشمای خودشون تو نگاه غمگین عادل فردوسی پور دیدن.ما آزادیم ، آزادیم رای بدیم ولی به احمدی نژاد، آزادیم انتقاد کنیم ولی از سیاست های آمریکا و اسرائیل ،آزادیم فکر کنیم ولی به مشکلات مردم غزه .خداییش زیادی آزادیم دیگه امثال عادل نباید انقدر پاشونو از گلیمشون درازتر کنن و به سازمان تربیت بدنی (ع) انتقاد کنن.( داداش عادل اندکی صبر سحر نزدیک است.)

[ زهرا ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۱۰ بعدازظهر ]


ورزش ما نمادی از سیاست و اقتصاد ماست همین باند بازی هایی که توی ورزش هست توی سیاست و اقتصادمونم هست ولی کسی نمیتونه اونها رو افشا کنه. فردوسی پور با شفاف سازی هاش گوشه هایی از هزاران باند بازی و حق خوری هایی که هر روز تو اقتصاد، سیاست و ... این مملکت اتفاق می افته رو به تصویر کشید. این عادل کارش خیلی حساب شده بود از اول می دونست چیکار می خواد بکنه.

[ پیمان ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۴۰ بعدازظهر ]


من یک پیشنهاد دارم : برای حمایت از عادل تماشاگرا می تونن یک هفته بازی های لیگ را تحریم کنند و به ورزشگاه نرن.

[ مهدی ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۵۳ بعدازظهر ]


ba arze mazerat az inke ejaze nagereftam bekhatere matne toon azash baraye rah anadazie ye petition estefade kardam URL in hast http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?babakb&1

[ babak ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۵۶ بعدازظهر ]


هر طوری که شده از فردوسی پور حمایت کنید و نگذارید زور مداران غالب شوند

[ saeed ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۰۷ بعدازظهر ]


سلام.
(الملک یبقی مع الکفر ولا یبقی مع الظلم.)
گیرم که پرواز را علامت ممنوع میزنید با جوجه های نشسته در آشیانه چه میکنید.

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۱۱ بعدازظهر ]


منم با پیشنهاد تحریم موافقم میشه داربی را تحریم کرد

[ محمدی - خمین ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۱۶ بعدازظهر ]


لعنت به مدیران مستبد و متکبر و مغرور سازمان ورزش کشور و درود به عادل فردوسی پور عزیز

[ حسین ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۳۰ بعدازظهر ]


در حمایت از عادل همه داربی را تحریم میکنیم

[ حسین ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۷:۰۴ بعدازظهر ]


عادل فردوسي پور خودش است شعار نيست كسي هم اورا دردل مردم منصوب نكرده همه از من 65 ساله تا جوان 18ساله اورا دوست دارند اگر قبول نداريد اس ام اس اورا قطع نكنيد تا ببينيد ازمرز ده ميليون هم ميگذرد

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۷:۰۴ بعدازظهر ]


عادل فردوسي پور خودش است شعار نيست كسي هم اورا دردل مردم منصوب نكرده همه از من 65 ساله تا جوان 18ساله اورا دوست دارند اگر قبول نداريد اس ام اس اورا قطع نكنيد تا ببينيد ازمرز ده ميليون هم ميگذرد

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۷:۰۴ بعدازظهر ]


عادل خان عزيز انقدر پاك هستي كه حتي موزيك هم گوش نميكني.كاش اين ورزش كثيف فقط چندتا مثل توداشت.اي كاش...

[ m.g.m ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۷:۳۵ بعدازظهر ]


فکر نکنم با تحریم ورزشگاهها بشه کاری کرد. دیدین تحریم انتخابات چه بلایی سرمون آورد. باید این هفته ورزشگاه ها پر از تماشاگر شن. این هفته آزادی برای بازی استقلال و صبا باید تکمیل شه و حمایت کنیم از عادل و حرف حق. باید تا استعفا علی آبادی ادامه دهیم. این تنها کاریه که تو این خفقان بشه لا اقل تو ورزش انجام داد.

[ naghme ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۷:۴۰ بعدازظهر ]


اقای علی ابادی و نوچه هاش (به قول غلام پیروانی ) ایمان داشته باشید زمستون میره ولی روسیاهیش براتون میمونه .

سازمان صدا وسیما هم این همه اسرارش برای ماس مالی کردن قضیه اینه که چون خودشم یه نهاد دولتیه مثل سازمان نمی خواد بزاره بیشتر از این کسی این قضیه رو هم بزنه چون بیشتر بوش در میاد .

در نهایت میخوام به عادل بگم نترس و مردم قدر این صداقتو میدونن برای نمونه تو گوگل اسم فرزاد حسنی رو سرچ کن ببین مردم هنوز شهامتشو ستایش میکنن و برای تو همین حالت با قدرت بیشتری همراهه هست .

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۹:۵۳ بعدازظهر ]


برکنار کردن آدم هایی که واقعیت را می گویند عین عدالت است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پس از برکناری کسی مثل فرزاد حسنی عادل رو هم برکنار کنید تا واقعیت ها رو هوا بماند
اگر 90با عادل یک میلیون یا بیشتر smsداشت بدون عادل یک بیننده هم نخواهد داشت
بی جنبه بازی هم حدی داره

[ آزادی خواه ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۹:۵۵ بعدازظهر ]


رقابت با فردوسی پور رقابت با جامعه فوتبالی ایران و از بین رفتن حیثیت فوتبالی کشور و رسوایی مسئولین است.

فردوسی پور تک است

[ محمدرضا ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۹:۵۸ بعدازظهر ]


همه ما به هر نحوی که میتونیم از عادل حمایت کنیم و ازش بخوایم بخاطر اینده ایران عزیز فشرها رو تحمل کنه و مارو تو این شرایت سخت شریک خودش بدونه فقط بحث عادل نیست اگه ما الان کوتاه بی یایم این بدعت گذاشته میشه که هر کسی انتقاد کرد خفش بکنن یا حذفش بکنن و آبم از آب تکون نخوره .
اگه ما الان کوتاه بیایم شرایط هزار بار ازاین که هست بدتر میشه پس هر کسی هر کاری از دستش بر میاد برای نشون دادن مخالفتش به شدت انجام بده .

[ فرشاد ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۱۳ بعدازظهر ]


هر کاری هم که می خواهیم برای حمایت از عادل انجام بدیم برای اینکه بیشتر تاثیر گذار باشه باید همه یک کار خاص رو با اتحاد انجام بدن چون اگه بصورت پراکنده باشه کم اثره

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۲۱ بعدازظهر ]


در این زمانه عادل فردوسی پور یکی از شریفترین انسناهایی است که می توان پیدا کرد. مسئولین فوتبال تا کی میخواهند اشتباهات خودشون رو پشت استفاده از قدرت پنهان کنند؟ پرا به جای اینکه مشکلات خودشون رو حل کنند در صدد پاک کردن صورت مسئله ای به نام فردوسی پور هستند؟

[ نیما ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۲۸ بعدازظهر ]


مرسی واقعا...

البته عادته تو این کشور از یه نفر بت بسازن..و دوس ندارم این حرف ها تبدیل بشه به تمجید فردوسی پور..

اما عادل فردوسی پور واقعا یک استثنا در فوتبال ایرانه..خیلی در فوتبال ایران تاثیر گذار بوده و پیش قدم خیلی نوع آوری ها بوده..اولین کسی بود که گزارش فوتبال رو از مزخرفات دور همی گزارشگرهای سابق، به یه سمتی برد که گزارشگر ها مجبور شدن اطلاعات کسب کنن و رو کارشون وقت بزارن..اولین کسی بود که برنامه ای مثل نود رو راه انداخت..اولین کسی بود که......

واقعا قشنگ گزارش می کنه و نکته خیلی خوبی هم که داره اینه که بعد این همه سال و موفقیت تا حدودی زیادی همون عادل فردوسی پور سابقه..با همون سادگی..جذابیت و دقیق بودن گزارش هاش..برعکس بعضی ها که تا یکمی احساس کردن معروف شدن..فکر کردن چه خبره..دیگه در مورد همه چی بی اطلاع نظر دادن..مغرور شدن و فقط خودشونو آدم حساب کردن..آخرم خودشونو خراب کردن...

یکم آدم احساس خوبی نداره این حرف ها رو اینجا می زنه..به گوش کسی می رسه نمی رسه؟ ولی به هر حال email ای که اومد اینجا و خوندم..گفتم بنویسم..تو این مملکت آدم دلش نمیاد از کسی دفاع کنه..ولی عادل برای من که تو دانشگاهمون به عنوان یه آدم علمی هم درس می ده..واقعا قابل احترامه...

[ ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۵۰ بعدازظهر ]


فردوسی پور مجری روراست درجه یک ایرانی همیشه باش

[ امیر ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۵۸ بعدازظهر ]


سلام. عادل فردوسی پور کارگردان بی نظیر فوتبال ایران است و بارها به داد فوتبال مملکت رسیده. هیچ کس منکر این نیست که او بیشترین زحمت را کشیده تا مردم فوتبال مملکت رو درک کنند. برنامه 90 پر بیننده ترین برنامه صدا و سیمای ایران یعد از انقلاب است. مسئولان تربیت بدنی و صدا سیما بجای حمایت از عادل فردوسی پور و بر نامه 90 از او انتقاد شدید می کنند و این جای افسوس خوردن داره. ما باید از عادل فردوسی پور حمایت کنیم.
عادل فردوسی پور حمایتت می کنیم.

[ نیما ] | [سه شنبه، ۱ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۲۳ بعدازظهر ]


عادل جان دوستت داریم. و از امثال عزیز محمدی و آخوندی متنفریم. در ضمن خوبه در دوره ریاست جدید سازمان تربیت بدنی(ضرغامی) ما معنی آزادی بیان رو هم فهمیدیم. عادل جان حمایتت می کنیم

[ میلاد ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۰۸ صبح ]


از همه دوستان متشکرم

[ عادل ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۳۱ صبح ]


فردوسي پور يك استثناست و لنگه نداره اميدوارم حمايش كنن

[ آيلار ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۳۸ صبح ]


جالب است
تا کسی کم می آورد از خون شهدا مایه می گذارد
مگر شما با شهدا در ارتباطید؟
من خودم از خانواده شهدام و دایی خود را در جنگ ایران با عراق از دست داده ام
ولی نه از طرف خود و نه از طرف همه ی خانواده های شاهد، بلکه از طرف خودم نظر می دهم
مسئولین مربوطه با این کار خود فقط بی کفایتی و عدم تحمل شنیدن صدای مخالفین را نشان می دهند.
برنامه 90 پربیننده ترین برنامه صدا و سیماست واین به خاطر جنجالی بودن آن نیست
بلکه به خاطر به چالش کشیدن افراد بی مسئولیت و آشکار شدن حقایق می باشد.
متاسفم برای ورزش این مملکت که باز هم به سوی عقب سوق می رود.
ما مثل فردوسی پور گزارش گر و ژورنالیست کم داریم
مردم کاماکان از عادل حمایت می کنند.
از آقای ضرغامی تقاضا دارم تا از ایشان حمایت کنند

[ امیر مقیمی ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۴۱ صبح ]


عادل جون بی تو تلویزیون صفا نداره.

[ سعید ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۰۵ صبح ]


سلامی دوباره. بچه ها منظورم ریاست سازمان صدا وسیما بود که سهوا پیش اومد. ببخشین. در ضمن برای حمایت از عادل یه سری هم به سایت صدا و سیما بزنین و در بخش نظر سنجیشون جمایت کنین.

[ میلاد ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۲۸ صبح ]


کمپین 5000000 امضا را فراموش نکنیم...نافرمانی های مدنی در بایکوت ورزشگاه ها را هم...اعتراض های وبلاگی را هم...نود نماد روشنفکری و تنها نماد آن در ایران امروز و تنها روزنه به فضای نقد ،آزادی و تضارب آراست...نگذاریم از دستش بدهیم...90 متعلق به همه ماست

[ نیما ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۱۰ صبح ]


بسمه تعالی
عادل ما با تو هستیم وبدان که 70میلیون انسان از تو حمایت میکند و باید مافیای علی آبادی از فوتبال ایران کنار بروند وگرنه وضعیت ظلم و بی عدالتی از این بدتر میشود به امید پیشرفت عادل که شفاف سازی را به حد نهایت برساند و از هیچ نیروی مافیایی کوچک ترین ترسی نداشته باشی عادل فردویس پور حمایتت میکنیم

[ میلاد صمیمی ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۰۶ صبح ]


salaaam,
chan nokte:
1- moafegh nistam ke begim ferdowsipoor ghahremane va bi eshtebah, agarche karesho tahsin mikonam. chon dar sharayete fe'lie iran dar sedao simaye be sheddat sansur shavande enteghad mikone! va rosva!
amma mikham sadeghane begam nemidunam chera hafezeye tarikhie mardome ma zayife! ferdowsipooram baraye in enteghada gahi sazeshhayi karde va pachekharihayi too parvandash hast. biaim azash tarafdari konim bar alayhe haghkoshie zurmadarayi ke aadat be zoorgooyi kardan, amma unam peyghambar nakonim.

2- pishnehad mikonam ke leaderie in campaigno be khode ferdowsipoor besporin hatman bazi harchi jolotar mire jalebtar mishe va fek mikonam un liaghate ino dare ke ba hooshesh hamintori ke ta hala tooneste jahat bede toodeye havadaresho. amma dar kenaresh karayi mishe kard messe :
3- ye kilip dorost kard az navadhaye in saalha va zaye tarin rosvayihaye mafiaye varzesho golchin kard. in kar be haghaniyate navad komak mikone.
4- hame axe ferdowsipooro na be onvane rahbare ye jaryan amma baraye hemayat be estadiomha bebaran ta tars be dele kesayi ke khial mikonan joloye mellat mishe vassad biofte!


[ tayaz ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۵۰ صبح ]


فوتبال ایران بیش از 60 % پیشرفت خود را مدیون برنامه 90 است

[ مرتضی ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۲۳ صبح ]


آخه آدم چي بگه بگيم انيجا ايرانه ؟
اينجا جايي كه به هيچ كس رحم نمي كنند اينجا جايي كه بايد خود رو به ديوونگي زد تا زندگي كرد معلومه برنامه 90 چي مي شه مگه كوله پشتي چي شد اينم روش يا به جاي عادل مزدك ميارند يا نهايت دو هفته طاقت مي ياره  يا اينكه اگر برنامه 90 وجود داشته باشه مثل قديم نيست ما از اين برنامه ها زياد داشتيم مثل مثلث شيشه اي هر وقت هر كسي حقيقت رو بگه به مزاج آقايون نميسازه راستش نمي خواستم بگم ولي ديشب 87/11/1 داشتم مراسم رياست جمهوري اوباما رو مي ديدم كه مردمانشان از دو روز قبل با دماي 8 درجه زير صفر خوابيده بودند براي مراسم انوقت با رئيس جمهور ايرن افتادم خودشم فكر كنم ديده باشه و حسرت خورده باشه بهتره بيشتر چيزي نگم فقط در آخر عادل ازت حمايت مي كنيم

[ omid ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۲۷ صبح ]


سارا
سلام و خسته نباشید .
دستتون درد نکنه مطلب خیلی خوب و روشنی نوشتین . توی این سیستم اگه بله قربان گو نباشی و کارت تعریف و تمجید و پاچه خواری نباشه معلومه که باید به سرنوشت فردوسی پور دچار بشی!!!!!!!!!!!!!!!!
این بیچار که کاری به سیاست و مشغولیات آقایون نداره ولی بازم اینا کار به کارشون دارند . یعنی توی این مملکت 100 نفرآدم ورزشی کاربلد و با تجربه پیدا نمی شن که کار به دست کسایی سپردن که توی عمرشون از نزدیک توپ فوتبا رو ندین ؟
واقعا باید به حال این ورزش و بخصوص فوتبال رو به قعقرا گریست !!!!!!!!!!!!!!
من هم به عنوان یه ایرانی فوتبال دوست حمایت قاطع خودم رو از فردوسی پور اعلام می کنم

[ ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۰۵ صبح ]


سلام
عادل جان مگه نمودوني شنيدن نقد ظرفيت مي خواد و هيچ كدام از مسئولين اين مملكت اين ظرفيت رو ندارند...؟ عادل خيلي مواظب خودت باش...ما خيلي دوست داريم ..تو فرهنگ فوتبال رو تو اين مملكت بالا بردي..فرهنگ جرات نقد كردن، داشتن رو ايجاد كردي..ما ممنونيم و دوست داريم...
پيشنهاد ميكنم براي عادل امضا جمع كنيم و حمايت كنيم.
كاشكي چند تا هكر سايت سازمان تربيت بدني رو هك كنن :)

[ ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۲۶ صبح ]


پیشنهاد تحریم داربی خیلی خوبه من باهاش موافقم .

[ ahmad ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۳۱ صبح ]


خوانندگان محترم اين وب‌گاه نمي‌خواهم وارد بحث جدي دربارة نقد عملكرد شيوة تفكر خاصي كه بر سازمان تربيت‌ بدني (ستب) حاكم است بحث مبسوطي طرح كنم. فقط مي‌خواهم به اين نكته اشاره كنم كه متأسفانه مديران سازمان نه تنها از نظر آشنايي با روش‌هاي نوين مديريت دچار ضعف مفرط هستند، و نه تنها از نظر توان تحليل ذهني از قافله عقب‌اند (به طوري كه حتي منافع كوتاه‌مدت خود را بر رسوايي بلندمدت ترجيح مي‌دهند، همچون تصميم‌گيري كودكان) بلكه با شوربختي تمام مي‌گويم حتي به ارزش‌هاي اخلاقي و حقوقي ديني كه مدعي‌ ‌آن هستند اعتقادي ندارند. چگونه مي‌شود كسي باورهاي ديني و اخلاقي محكمي داشته باشد، آنقد كه با ادعاي آنها گوش عالم را كر كند اما از ميان همه مجريان و ژورناليست‌هاي صدا و سيما كه با چاپلوسي‌هاي خود شرف انسانيت را زير پا گذاشته‌اند به كسي هجوم برد كه در ميان مردم نماد سه ارزش انساني والا است: 1) دغدغه صميمانه و صادقانه دربارة كارش و آگاهي‌رساني به مردم؛ 2) توجه به تخصص در كار رسانه؛ 3) پاكي و بي‌طرفي صادقانه و صريح در مجادلات رسانه‌اي‌اش و صراحت لهجه در بيان اعتقادش.
در هر حال من معتقدم از پيش مسئولان سبت بازنده اين ميدان هستند. تاريخ يك شخص نيست و نمي‌توان در عالم خارج همچون يك شخص به آن اشاره كرد و به ديگران نشانش داد، اما همچون بختك بر سر قدرتمندان دور مي‌زند و اگر آگاهانه حقوق مردم را ناديده بگيرند بي‌رحمانه قضاوت مي‌كند. تاريخ غولي است كه هيچ‌ قدرتمندي نمي‌تواند با زور، تزوير و زر با آن (نه او) مبارزه كند و بر آن فائق آيد. به گمانم مسئولان سبت بازندة اين ميدا‌ن‌اند. باور نداريد صبر كنيد و قضاوت تاريخ را ببيند.
نكته جالب اين داستان اين است كه جناح تمامت‌خواه و اقتدارگرا بي‌آنكه عناصر قدرت‌آفرين را داشته باشد دارد با دستان خود براي انتخابات رياست جمهوري دهم آتش تنور جناح مخالف خود را گرم مي‌كند. به آنها بگويد باشد ادامه دهيد تا ببينيم پيك سحري چه تحفه‌اي براي ملت ايران مي‌آورد.
هميشه سلامت باشيد و آگاه

[ مهم نيست يك ايراني ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۲۹ بعدازظهر ]


عادل عزیز خسته نباشی اینا عادتشونه همه را له می کنند نهراحت نشو ماباتو هستیم

[ اشکان ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۳۱ بعدازظهر ]


قوی و محکم تا روز آفتابی

[ محمدعلی ماهشهری ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۵۴ بعدازظهر ]


دید دیری دید دید دی عادل
عادل دوست داریم

[ دید دیری دید دید دی عادل ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۵۷ بعدازظهر ]


برنامه 90 یکی از بهترین برنامه ای می باشد که درباره ورزش فوتبال در حال پخش می باشد که ان شاء الله مسولین این برنامه را سیاسی قلمداد نکنند و بگذارند این برنامه روال عادی خود را طی کند و آنها در جای دیگر بفکر سیاسی بازی خود شوند وبه مردم روشنفکر ایران زمین که قدمت تمدن آنها بیش از 3000هزار سال می باشد خدمت کنند و و به فهم مردم هم کاری نداشته باشند

[ ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۳۰ بعدازظهر ]


زنده باد عادل فردوسی پور ...

[ امیر منتظر ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۳۴ بعدازظهر ]


aadel dooset darim

[ samira ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۶:۴۴ بعدازظهر ]


واقعا" متاسفم ، براي عادل عزيز آرزوي موفقيت ميكنم ، اميدوارم با تمام توان به راهش ادامه دهد و با زيركي و باهوشي خاص خود از اين ماجرا سربلند خارج شود

[ رامين ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۰۸ بعدازظهر ]


بریو بر نگردی ایشالاه آفتابپرست چشم لوچ

[ آذر ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۵۵ بعدازظهر ]


عادل دوست داریم
زنده باد فردوسی پور

[ hamed ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۱۷ بعدازظهر ]


age gharare barname 90 tahrim beshe be khiyaboona berizim

[ ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۰۰ بعدازظهر ]


با درود فراوان به شما . همه به هر طریق که می توانید عادل را حمایت کنید .این تازه به دوران رسیده های بی ظرفیت فقط از کسانی که تملق گوی آنان باشد خوششان می آید

[ taha ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۰۵ بعدازظهر ]


man va khanevadeam az barnameye 90 va adele ferdosipoor hemayat mikonim nabudane 90 va adele ferdosi pur barabar ba zarbe be footballe iran ast.

[ sahar ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۲۱ بعدازظهر ]


همش تقصیر این عزیز محمدیه کثافته

[ نینا ] | [چهارشنبه، ۲ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۵۰ بعدازظهر ]


همش تقصیر سردار عزیز محمدی اشغال و اخوندی کثافته

[ کاظم ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۴۲ صبح ]


عادل ددددددددددددددوووووووووووسسسسسسستتتتتتتتت ددددددددددددااااااااااارررررررررممممممممممممم

[ کاظم شیراز ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۴۵ صبح ]


همه میدونیم که اگر تیم ملی به جام جهانیم بره و هیچی نمیشه ، بجز اینکه از اینی که هستیم کوچکتر میشیم ، پس بهتره که نره ، به حمایت از عادل عزیز بازی با کره جنوبی رو تحریم کنیم و به استادیوم آزادی نریم ،

[ محمد ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۳۲ صبح ]


دیگه از حد گذروندن
به خدا ما خیلی ساده ایم نشستیم و دارن هر بلایی دلشون میخواد سرمون میارن

ما فقط بلدیم اسم میدون و خیابون و استادیوم هامون رو ازادی بذاریم
ما با این واژه بیگانه ایم

نودی که تنها ازادی مشروط جمهوری اسسلامی ایران بود روهم دارن درشو تخته میکنن

دیدید امشب عادلو
شرط میبندم قبل از برنامه گریه کرده بود
اره گریه هم داره
باید به وضع این مملکت گریست
باید به حال خودمون گریه کنیم که نمیتونیم حتی یه اعتراض ساده کنیم
پوچ ترین و نازل ترین برنامه های ممکن رو به خوردمون میدن و بجاش برنامه هایی مثل نود و مجریایی مثل عادل و رشید پور و حسنی و ... رو بایگانی میکنن تا مردممون همینجوری ساده و بی اطلاع و ببخشید خر باقی بمونن و صدا شون هم در نیاد

ای اقای صاحب صندلی
ای کسی که اشک عادل و عادل ها رو در اوردی
بدون که
این مردم هنوز هم میتونن انقلاب کنن هنوز انقدر بدبخت نشدیم که امثال شما ها هرچه میخواهید بر سر ما بیارید
درسته ما در بد شراایطی قرار گرفتیم – ما تحت فشاریم
فرصت فکر کردن رو هم از ما گرفتن

ای مردم
نود رو یه نشانه بدونید و برای گرفتن حقتون اعتراض کنید

هنوز چیزی از عاشورای حسینی وشعار ازادی وازادگی نگذشته

[ محسن ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۳۹ صبح ]


آقایان و خانوما من یه پیشنهاد دارم. نظرتون چیه؟ بیان یه سری تی شرت درست کنیم که روش عدد 90 حک شده باشه. یه تریپایی شبیه بر و بچ اوکراین که با لباساشون حرفشون رو زدن و یه جنبش راه انداختن. بیش از حد سیاسی شد؟

[ حجت ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۴۰ صبح ]


فقط داشته باشین که این دولت تحمل یه ذره انتقاد رو نداره.بعد میگه من تبلیغ نمی کنم و به کیهان! جایزه بهترین نقادی رو میده.تازه این برنامه نود که کلی واسشون سود داره چون می تونه ملتو تا نصفه شب به چیزه فرعی مشغول کنه.دوستی که درباره فامیل بودن عادل با پورمحمدی نوشته بود و کرمانی! بودن انها را , دست گفته.فقط ببینین برای پوز زنی دارن کشورو چیکار می کنن.یه روز می ره گیر میده به دانشگاه ازاد چون پست سرش سلطان رفسنجانی هست.یه روزم از لج پور محمدی بزرگ که محل به محمود جان نمی ذاشت گیر می ده به این.خدایا من که دیگه واقعا از کار اینا کم اوردم.آخه تو چند مدل انسان می خداستی خلق کنی خداجان

[ محمد ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۳۱ صبح ]


جماعتي كه نظر را حرام ميدانند
نظر حرام بكردند و خون خلق حلال
( تقديم به زبان گوياي ملت ايران آقاي عادل فردوسي پور)

[ امير ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۰۹ صبح ]


ما را ز کوی باده‌فروشان گریز نیست / تا باده در خم است همینجا نشسته‌ایم
به قول عماد افروغ
قرارمان بندگي بود اما خدايي مي كنيم
عادل جان خدا پشت و پناهت
سعيد مشهد

[ سيد سعيد افتخار ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۵۶ صبح ]


کاش آقای فردسی پور می دونست که باید در این سرزمین فقط انتقاد سازنده(تعریف و تجمید و مجیز) انجام بده. وقتی من تو برنامه 90(یک برنامه کاملا ورزشی) در مورد خون شهدا از آقای آخوندی شنیدم، مغزم هنگ کرد که چه ارتباطی بین کم کاری های مسئولین، بی نظمی لیگ، عدم پیشرفت، اخراج مصطفوی به دلیل فشارهای هدایتی، چند شغله بودن مسئولین ورزش، پاسخگو نبودن مسئولین . . . و خون شهدا می تونه وجود داشته باشه؟ یکی باید به این مسئولین بگه تا کی می خواین از خون شهدا و هر اسم دیگه ای سوء استفاده کنین؟ البته وقتی تمام مسئولین ورزشی به جای ورزشکار بودن، آدمای سیاسی و نظامی (سردار ها) باشن ، باید انتظار داشته باشیم که تا چند وقت دیگه آقای فردوسی پور، یا در دادگاه انقلاب یا در دادگاه نظامی محاکمه بشه.

[ فردین ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۵۷ صبح ]


عادل خان حمایتت میکنیم

[ kouroosh ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۲۹ بعدازظهر ]


تو این مملکت هر کی بخواد حرف حق بزنه سرنوشتتش همینه
تو مملکتی که یه مجری تلویزیونی حق انتقاد نداشته باشه چه جوری میتونه از حقوق بشر در غزه حمایت کنه
اینم یه مدل ازادی تو کشور ماست که آقایون تو خارج از کشو پزشو میدن
بیچاره عادل فردوسی پور هیچ چیزی نگفته داره محکوم به پایمال کردن خون شهدا و خیانت به انقلاب میشه اگه حرفی زده بود که حتما اعدام میشد

[ alireza ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۵۸ بعدازظهر ]


می خواستم بگم به دوسداران 90 و ورزش ایران حمایت شما دوستان فقط با اس مس 90را اس مس باران کنیئ

[ هادی ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۰۴ بعدازظهر ]


از شفاف سازی نهراسید آقای فردوسی پور فقط توضیح دادند هیچکس وهیچ سازمانی را متهم نکردند .دموکراسی را به معنای واقعی پیاده کنید نه به معنای سنتی .
خانم زادسر از بندر امام خمینی

[ معصومه ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۲۴ بعدازظهر ]


adel tanha kasie ke bahash hal mikonam

[ Amir ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۵۶ بعدازظهر ]


فراخوان به تمامی وبلاگ نویسان برای فعالیت هرچه بیشتر وبلاگ و حمایت هرچه بیشتر از عادل فردوسی پور

از وبلاگ نویسان می خوام بدون هیچ پیش شرطی بیان و تو این وبلاگ نویسنده بشن .

به امید پیروزی عادل فردوسی پور در این جنجال ایجاد شده .

[ arman ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۲۹ بعدازظهر ]


عادل فردوسی‌پور عزیز، الان ساعت 00:58 روز سه‌شنبه، اول بهمن‌ماهه.
نود تموم شد !!!!!
یک‌ساعت و خورده‌ای ؟؟؟
ناراحتی و انزجار از چهرت می‌بارید !!
حتی یکی از لبخندهاتم نداشتی !!!
دلم به همون چند بار " بل " گفتن همیشگیت خوش بود، که اونم حتما از روی عادت بوده و یه نشون دیگه از اینکه امشب تمرکز واست نذاشته بودن !
چون دو دفه مسابقه sms رو خوندی، هر دو دفه برد صبا رو گزینه 3 گفتی که 2 بود !
نفس کشیدنای معنا دارت، نگاه منزجرانه، اجباری و سنگینت به دوربین رو می‌شد دید و تحمل کرد، اما جمله‌ی آخرت دیگه واسم توان نذاشت و کلی فوش و بد و بیراه نثار اونایی کردم که تو رو اینقدر ناراحت و گرفته کردن :
" اگر عمری باقی بود ( عمر تلویزیونیت که دست بعضیاس !!! رو منظورت بود ! ) و تونستیم (= گذاشتن !!‌) از حق دفاع کنیم رو این صندلی، هفته‌ی آینده هم در خدمتتون خواهیم بود ! " ....
مردم وقتی اینارو با حرکتای معنا دار لبت شنیدم !
همیشه باهتیم !
از این تعجب می‌کنم که 4 نفر فقط قبل من رای داده بودن به نظر سنجی !!!!!!!!!
" من طرفدار عادلم و امیدوارم این جنگ و ببره " باید همون 2 میلیون رای رو بیاره که تو 3 ساعت sms می‌زنن به عشق تو منظور نظر سنجی سایت نود دقیقه با ورزش است
تنها برنامه‌ی ای تلویزیونِ که تا ته می‌شینم و بدون انجام هیچ کار دیگه‌یی اونو می‌بینم، فقط و فقط و فقط به عشق " عادل فردوسی‌پور " ...
هر جا و هر جور که باشی، عزیز‌ترین این مردمی، شک نکن.
من همیشه آرزو داشتم شمارتو داشته باشم که بتونم ارتباطی داشته باشم باهات، ممنون می‌شم اگه مقدور بو به e-mail من بفرستیدش.

هیمن ( یه اسم پسرونه‌ی کردی : آرام، متین )
20 ساله
دانشجوی مهندسی مکانیک

[ kasra ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۱۵ بعدازظهر ]


سلام من خودم بچه شهیدم اقای اخوندی و غیره شما که هنوز یک روز هم رنگ جنگو ندیدین لازم نیست واسه لاپوشونیه کثافت کاری خودتون پایه خونه شهیدو وسط بیارین شماها و امثال شما مثل برادر عشق مجید سوزوکی فقط از دیانت ریش گذاشتن و غیره رو یاد گرفتین بی خیال بابا بی خیال از اول این انقلاب ننگینتون هر کی حرفه راست زده نابودش کردین اینم روش تا به وقتش یا حق

[ سیاوش ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۶:۰۵ بعدازظهر ]


عادل كسي بود كه باعث شد من عاشق فوتبال بشم پس بهتره بعضي ها حرف مفت نزنن وقتي خدا داشت عقل ادب تقسيم ميكرد اون جماعت بند كفششوننو ميبستن.بهتره برن خودشونو اصلاح كنن تا از خون پاك شهدا مايه بذارن 90 پخش ميشه مثل هميشه نه با زور اجبار .اگه فكر ميكنن ميتونن90 پخش نكنن بايد از رو نعش حمايت كنندگان عادل بگذرن تا كي ميخواين احساسات ما جوانان رو زير پاهاشون له كنند ممنون بهرنگ

[ عشق فوتبال ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۷:۱۳ بعدازظهر ]


سلام متاسفانه برخی افراد بااستفاده ازنام شهدا و... می خواهند جایگاه خودرا محکم کنند این واقعازشت است وارزش خون شهدابارفتاراینگونه افرادازبین می رود ما بچه های جهرم از فردوسی پور وبرنامه نود حمایت می کنیم وبرای آخوندی و.. غیره متاسفیم که می خواهند فوتبال مارا بسازند چه ساختنی...بامتهمکردن این وآن

[ رضا ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۷:۳۲ بعدازظهر ]


حمایت از عادل فردوسی پور ، حمایت از حقانیت و عدالت است

با شركت در نظر سنجي وبلاگي حمايت خود را ازعادل فردوسي پور اعلام كنيد
http://S-P-R.BLOGSKY.COM

[ اميد ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۷:۴۴ بعدازظهر ]


باسلام من از عادل فردوسی پوروبرنامه نود حمایت می کنم آقایان به ورزشگاههابروید وازایشان وبرنامه نود حمایت کنید وازاین پایمال کنندگان خون شهداوانقلاب انتقام گرفته با شعار حمایت از عادل وصداوسیمای جمهوری اسلامی ایران.

[ مهناز ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۰۳ بعدازظهر ]


هر کی این هفته میره ورزشگاه به جای تشویق تیم مورد علاقش عادل را تشویق کنه. اینا بین همه پخش کنید لطفا.

[ donya ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۱۸ بعدازظهر ]


اگه بری ما میمیرییییییییییییییییییییییییییییییم . عادل مقاومت کن ما حمایتت می کنیم .

[ سایه ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۳۴ بعدازظهر ]


عادل ما دوست داریم عاشقتیم و حمایتت می کنیم .

[ حسین ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۰۰ بعدازظهر ]


اعادل عزیز به خدا یه لحظه هم از فکر این بلاهایی که دارن سرت میارن خارج نمیشم ما دوست داریم و حمایتت میکنیم از دل و جون

[ ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۲۴ بعدازظهر ]


اعادل عزیز به خدا یه لحظه هم از فکر این بلاهایی که دارن سرت میارن خارج نمیشم ما دوست داریم و حمایتت میکنیم از دل و جون

[ ] | [پنجشنبه، ۳ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۲۵ بعدازظهر ]


khaili jaleb bood
baraye hemayat az90 hafte ayande behesh sms bedid

[ babak ] | [جمعه، ۴ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۵۳ صبح ]


http://www.petitiononline.com/90tv/petition.html
سلام!
مطلبتون حرف نداشت!
عالي بود.
من به عنوان يك پرسپوليسي بايت رفتار تاسف‌برانگيز عضو منفور هيئت مديره باشگاه پرسپوليس از عادل و طرفدارانش معذرت ميخوام
عادل ميماند...چون بايد بماند.
اين هم آدرس سايت جمع‌آوري امضا براي عادل فوتبال ايران!
تنهاش نگذاريد لطفا!
به همه خبر بدين!

[ مژده لاريجاني ] | [جمعه، ۴ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۰۵ صبح ]


adel ferdosipour estesnaye seda va sima iran ast,man faghat bekhatere didane barnamye navad paye television jame jame mishinam unam too ghorbat,vagarna barnamehaye television iran hale adamo bad mikone ,,omidvaram tamashagarane football dar stadium ha az adel tarafdari konan,,, mohammad az alman

[ mohamad ] | [جمعه، ۴ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۲۹ صبح ]


عادل بدان تو جشم حقيقي جامعه ورزشي ما هستي و امان از نامردماني كه در سياهي شب به اين جشمان ميخواهند عينك ظلمت و سياهي بزنند و تنها صداي عدالت ورزش را در نطفه خاموش كنند ولي بدانيد با خاموش كردن عادل ناخواسته صدايش را به فريادي بدل ميكنيد كه به كوش جهانيان برسد و آنكاه شما مستبدان به صفر بدل شده ايد و عادل به اسطوره اين خاصيت ظالم و ديكتاتور در ريشه كني خود فكني است عادل هميشه زبان سرخش سبزي رفتارش و سبيدي سلامتش نشان ايراني با صلابت است

[ ] | [جمعه، ۴ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۴۷ صبح ]


عادل عزیز حمایت از تو " به قول خودت حمایت از حق و حقانیته .نترس و حرکتت را ادامه بده وبدان انهایی از تو درهراسند که منافع شخصی خود را در خطر میبینند .ودر بایان به مسعولین نظام میگوییم حماییت از عادل بهترین راه برای محبوب شدن بین مردم است و بلعکس

[ شهرک بهشتی شیراز ] | [جمعه، ۴ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۵۷ بعدازظهر ]


چیز عجیبی اتفاق نیفتاده هر کس انتقاد کنه یا حرف حق بزنه باید خفه بشه

[ سمیه ] | [جمعه، ۴ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۱۲ بعدازظهر ]


عادل یه نفره در مقابل یه لشکر .ما مردم هم که عادت داریم کنار گود بشینیم بگیم لنگش کن .اون تا همینجا هم بیشتر از توانش و ظرفیت یه برنامه کار کرده با این همه بگیر و ببند که خودمون داریم میبینیم وقتشه که ما هم یه ذره از شجاعت و صراحت عادلو یاد بگیریمو اینقدر چاپلوسی بالا دستیارو نکنیم

[ یلدا ] | [جمعه، ۴ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۱۹ بعدازظهر ]


عادلو دوست دارم چون حقیقتو میگه ، از کسی نمیترسه و برای جلب رضایت مردم خالصانه کار میکنه

[ حامد ] | [جمعه، ۴ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۲۹ بعدازظهر ]


از علی آبادی متنفرم فقط می خواد خودشو معروف کنه وخودش از چند جا حقوق می گیره آخوندی بیکار قبل که خون شهیدان رو وسط می کشه خودشه خونه شهیدان رو پایمال کرده دورد بر دوست عزیزم عادل خان ح.م

[ ] | [جمعه، ۴ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۷:۳۷ بعدازظهر ]


عزیز محمدی و آخوندی جوری نشون دادند انگار که اینها بودند که انقلاب کردند و انتقاد رو به پای مخالفت با انقلاب دونستن
من فکر میکنم مسئولان پرسپولیس هنوز به خاطر رو کردن دستشون تو قضیه دی کارمو دلشون پره

[ هیئتی ] | [جمعه، ۴ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۱۱ بعدازظهر ]


سلطان تلوزيون ايران = عادل فردوسي پور

[ مهدي ش ] | [شنبه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۹:۳۷ صبح ]


آخه آدمی که اونقدر عقده داره که به عادل می گه تو چرا منو واسه 90 دعوت نمی کنی ، کسی که دوست داره تلوزیون نشونش بده!!! اونقدر از لحاظ فرهنگی کم داره که حرفای ما حالیش نشه. چه حالی می کنم که عادل بیاد یه برنامه راه بندازه به همه ورزشا بپردازه الا فوتبال،اونقدر هم عرضه داره که بازار همه ورزشا رو گرم کنه.اگه کسی اونوقت رفت ورزشگاه!!!!! اونوقت اینایی که واسه تو تلوزیون نشون دادنشون ناله می کنن عادل رو با سلام و صلوات میارن

[ محمد رضا ] | [شنبه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۲۴ صبح ]


واقعا مردم قدر نشناسی هستیم.باید به این برادر آخوندی جایزه نوبل داد. چرا؟ عرض میکنم :
عادل خان میگه : فوتبال ما برنامه ریزی نداره چمن ورزشگاه استاندارد نیست و یا مدیریت ضعیفه
برادر آخوندی ربطش میده به بی حرمتی به شهدا و نظام
هر جوری که فکر کنید نمیشه این دو تا مسئله رو به هم نسبت داد یعنی اینجا قضیه نسبیت پیش میاد که برادر آخوندی تونستن با استفاده از قضیه نسبیت این دو تا رو به هم ربط بدن .حالا خدائیش این برادر مستحق گرفتن جایزه نوبل نیستند؟ که میتونینم از عادل خان بخواهیم به عنوان سوال نظر سنجی تو برنامه بعدی مطرح کنه
سوال برنامه نظر سنجی این هفته نود:
به نظر شما کدامیک از افراد زیر برای گرفتن جایزه نوبل شایسته ترند؟
1- برادر آخوندی 2- برادر آلبرت انیشتن

[ یلدا ] | [شنبه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۵۰ بعدازظهر ]


اگه راست میگن و جراتشو دارن یه همه پرسی از طریق sms بذارن تا مردم درباره ی نود نظر بدارن، ولی خداییش حرفم خنده دار بود دموکراسی که تو این کشور معنی نداره!

[ سارا ] | [شنبه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۵۷ بعدازظهر ]


عادل مثل اسم خودت عدالت را اجرا ميكني .عادل دوست داريم هيچ كسي نمي تونه جلوي برنامه ات رو بگيره يعني كسي غلط ميكنه اين كارو بكنه اين فدراسيون ابلح كه يك مشت دلال عوضي در ان وجود دارد ترسيده اند كه تو عادلجان دستشون رو رو كرديد.كسي بخواد با تو و برنامه ات برخورد كنه تظاهرات ميكنيم.فدارسوني را بايد گفتي ك مشت كودن.دوست داريم دوست داريم دوست داريم عادل فردوسي پور

[ ] | [شنبه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۰۶ بعدازظهر ]


عادل قوي باش ما باهات هستيم

[ ] | [شنبه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۱۱ بعدازظهر ]


سلام.
میتونم خواهش کنم برای من دعوتنامه عضویت در بالاترین بفرستید. اگه خودتون عضو هستید.

[ گلپسر ] | [شنبه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۵۱ بعدازظهر ]


salam
kheili tomar khubi neveshtid. man vaghean baraye kasaei ke az hesadateshun mikhan zir ab adele ferdosi pur bezan moteasefamchon chehreye ferdosi pur bad az in rezumeye derakhshan kharab nemishe./ sanaz....

[ sanaz ] | [شنبه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۲۶ بعدازظهر ]


با سلام

ما از برنامه 90 و آقای فردوسی پور حمایت میکنیم.

[ نوشین ] | [شنبه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۷:۱۰ بعدازظهر ]


اگر آقای عادل فردوسی پو ر کاندید ریاست جمهوری می شد ند اون وقت معلوم می شد که چقدر طرفدار داره و پوز بد خواهانش می خورد البته به نظر من که ایشان واقعا" بخاطر عدالت وشهامت شان لیاقت این پست رو هم دارند. مگه نه

[ محمد ] | [شنبه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۹:۵۶ بعدازظهر ]


لعنت بر بد خواهان فردوسی پور

[ عارف ] | [شنبه، ۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۰۳ بعدازظهر ]


عادل يكي يه دونه اي هيچكسي نميتونه عليه تو كاري بكنه يعني جراتشو نداره

[ ] | [یکشنبه، ۶ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۱۳ صبح ]


عادل باور كن كيف ميكنم وقتي تو برنامه ات دستشون را رو ميكني و بعد انها به قسم و قرآن ميفتند وبعد تو عادل عزيز چقدر جالب جوابشو نو ميديد وميگيد قضاوت رو به مردم ميديم انها خودشون ديگه فهميدن مقصر كيه.خواستم بهت بگم دست مريضاد

[ ] | [یکشنبه، ۶ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۳۷ صبح ]


عادل بمون و حال همه دلالهاي فوتبالو بگير انهايي كه چشم ديدنتو ندارن از جمله فدراسيون خرفت ايران هرچي كج كوله توش است

[ فرزاد: عشق عادل فردووسي پور ] | [یکشنبه، ۶ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۴۴ صبح ]


عزیز محمدی و آخوندی شما باید واسه این کاراتون به خدا جواب بدین,اگه به خدایی اعتقاد داشته باشید.
اگه فردوسی پور یا 90 تحریم بشه ما آروم نمی نشینیم همه با هم جلوی در فدراسیون بسط می شینیم.

[ ] | [یکشنبه، ۶ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۵۸ بعدازظهر ]


آخوندی و عزیز محمدی شما از فوتبال چیزی نمی فهمید، پس دخالت نکنید و محترمانه کنار بروید

[ یاسر ] | [یکشنبه، ۶ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۵:۲۸ بعدازظهر ]


عادل تو رو خدا کم نیار حال این آدم های کم خرد رو بگیر که حداقل خیال ماهم راحت شه

[ مجتبی ] | [یکشنبه، ۶ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۵:۳۴ بعدازظهر ]


عادل بمون

[ yady ] | [یکشنبه، ۶ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۵۱ بعدازظهر ]


همه دوست داريم عادل جججججججججججون

[ ] | [دوشنبه، ۷ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۰۲ بعدازظهر ]


ميخوامت عادل

[ ] | [دوشنبه، ۷ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۱۷ بعدازظهر ]


ببينم امشب چكار ميكني

[ فرزاد: عشق عادل فردووسي پور ] | [دوشنبه، ۷ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۲۳ بعدازظهر ]


امشب 5 میلیون اس ام اس میدیم! هر چند اس ام اس مجانیو برداشتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ حماسه ] | [دوشنبه، ۷ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۳۲ بعدازظهر ]


ina mikhan hich montaghedi nabashe har kari deleshun mikhad bokonan

[ navid ] | [دوشنبه، ۷ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۶:۲۱ بعدازظهر ]


ما همه از برنامه ی 90 و عادل فردوسی پور حمایت می کنیم

[ ] | [دوشنبه، ۷ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۶:۲۵ بعدازظهر ]


واقعا جای تاسف داره با ادمی با سواد و با شخصیت مثل
عادل فردوسی پور این طوری رفتار بشه.یکی از دلایلی که فوتبال ما هیچ وقت پیشرفت نمی کنه همینه که هیچ کس نباید ازش انتقاد کنه و همه باید تعریف و تمجیدش کنن.واقعا که… عادل عزیز ما همیشه از تو و برنامت حمایت می کنیم

[ ] | [سه شنبه، ۸ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۳۹ صبح ]


عادل عزیز سلام زبان هفتادمیلیونی حمایت ایران پشت سرته با آنان که ازجمهوری اسلامی وخون شهدا سو استفاده میکنند برخوردکنید به رسالت خود جانانه عمل کنید متشکریم

[ صفری ] | [سه شنبه، ۸ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۲۱ بعدازظهر ]


دیشب با بیش از 2000000 sms دهن عزیز محمدی علی ابادی و مخصوصا اخوندی عقدهای را به خاک مالیدیم درود بر ایرانی

[ mohamad ] | [سه شنبه، ۸ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۲۳ بعدازظهر ]


عادل خان بزرگ التماس میکنیم جلوی مافیای فوتبال رابگیر دستت را می بوسیم فدای تو

[ عباس صفری ساری ] | [سه شنبه، ۸ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۳۳ بعدازظهر ]


آقایان مسئولین پیامکهای دیشب در دیدید کمی خجالت برشما واجب شد هرچند از رو نمیرید ننگتان باد که منافع شما به خطرمی افتد خون شهدا را وسط میکشید

[ هوادران عادل ازساری ] | [سه شنبه، ۸ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۲:۴۰ بعدازظهر ]


با سلام.
برنامه 90 برنامه ای بسیار سازنده و تاثیرگذار و جالب حتی برای افراد غیر فوتبالی. با تعطیلی این برنامه اصلا موافق نیستیم. به جرات می توان گفت که این برنامه پر مخاطب ترین برنامه زنده تلویزیون است. عادل جان دوست داریم.

[ محمد ] | [سه شنبه، ۸ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۳۱ بعدازظهر ]


با سلام این رو به جرات میگم اگر 90 نبود معلوم نبود چه بر سر فوتبال ایران می امد از همین جا میگم عادل جان همه جوره باهات هستیم 90 یعنی عدالت و حرف حق همان حرفی که شنیدنش برای بعضی افراد سخته

[ معین ] | [چهارشنبه، ۹ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۰:۰۳ صبح ]


خيلي مي خوامت عادل

[ a.m.h ] | [چهارشنبه، ۹ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۴:۳۸ بعدازظهر ]


سلام
فوتبال بی نود یعنی مافیای روزنامه های حاشیه ساز یعنی سکوت نمی دانم چرا برای سازمان تربیت بدنی حرف حق این قدر سخت است مردم قهر کره با فوتبال ملی را نمی بینند پس چرا بازم بر افکار خود پا فشاری می کنند

[ سهند ] | [چهارشنبه، ۹ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۶:۱۹ بعدازظهر ]


دوستت داریم عادل جان

[ وحید ] | [پنجشنبه، ۱۰ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۳:۲۲ بعدازظهر ]


اگر فردوسی پور با برنامه نودش نباشه به نظر من بهتره که ورزش ایران نباشه

[ زهره ] | [پنجشنبه، ۱۷ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۱۰:۵۰ بعدازظهر ]


فقط میتونم بگم فردوسی پور دیگه قربانی بزرگیه،به حرمت دفاع از همه ی بی عدالتی ها و به احترام نام آزادی بیان نذاریم کمرنگ یا حذفش کنن. هر چقدر دیدیم و شنیدیم در مورد همه کس و سکوت کردیم این یکی واقعا دیگه نه!
عادل باید بمونه حتی تغییر هم نباید بکنه عین سابق محکم،منصف،باهوش،دلسوز وصمیمی!
سمانه از تبریز

[ ] | [شنبه، ۱۹ بهمن‌ماه ۱۳۸۷، ۸:۰۳ بعدازظهر ]


ferdosipoor be nazare man tanha adame rastgoo tu jameye varzeshe mozakhrafe footbale.dar in shaki nist..

[ naazli ] | [جمعه، ۲ اسفند‌ماه ۱۳۸۷، ۱:۴۳ صبح ]


دیر شده ولی باید بگم شبی که عادل نارحت بود نتونستم برنامش نگاه کنم . چون غصم گرفت چهره ی مظلوم عادل برام تحمل نشدنی بود . وقتی فکرش می کنم که بین این همه......( هرچی دوست داری تو جای خالی بزارین) تنها ایستاده از خودم خجالت می کشم که این همه سست هستم.تمام کسایی که تو ورزش ایران هستن یه تاره موی عادلم نمی شن

[ devil ] | [یکشنبه، ۱۸ اسفند‌ماه ۱۳۸۷، ۱۱:۲۵ بعدازظهر ]


هیچکس جای عادل رو برای ما نمیگیره
فقط فقط عادل
عادل جان خیلی دوست داریم

[ سارا ] | [چهارشنبه، ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۰:۵۲ بعدازظهر ]


ممنون عادل جون از برنامه خوبت ازتبريز

[ ] | [چهارشنبه، ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، ۱۱:۱۹ بعدازظهر ]


tanha ensan doroste in mamlekat adele ferdosipure , man be dashtan hamchin ham vatani eftekhar mikonam!

[ ] | [دوشنبه، ۱ تیر‌ماه ۱۳۸۸، ۶:۱۹ بعدازظهر ]


مرسي

[ 555 ] | [پنجشنبه، ۲۵ تیر‌ماه ۱۳۸۸، ۶:۵۴ بعدازظهر ]


ya footballo adel ya hech

[ farshad ] | [چهارشنبه، ۲۸ مرداد‌ماه ۱۳۸۸، ۲:۵۹ بعدازظهر ]


فردوسی پور باشرافت درود بر تو

[ علی ] | [پنجشنبه، ۵ آذر‌ماه ۱۳۸۸، ۴:۰۷ صبح ]